Materiał Partnera Czym się kierować przy wyborze sali weselnej

Czym się kierować przy wyborze sali weselnej

Wybór sali to jedna z ważniejszych decyzji podczas planowania wesela. Często zapada też jako jedna z pierwszych. Jako, że jest to sprawa bardzo istotna, warto dokładnie przemyśleć swój wybór przed rezerwacją terminu i wpłaceniu zaliczki. Radzimy czym należy się kierować wybierając salę na wesele.

Sala idealna – jak wybrać?

Znalezienie idealnego lokalu na wesele nie jest najłatwiejszym zadaniem. Dokonanie wyboru poprzedzone jest ogromem czasu i pracy jaką trzeba włożyć w poszukiwania. O tym czy dane miejsce będzie idealne decyduje kilka elementów, na które koniecznie należy zwrócić uwagę.

-Podczas wybierania sali na wesele najbardziej istotne są liczba zaproszonych gości, lokalizacja, wystrój, menu, baza noclegowa, obsługa kelnerska oraz oczywiście koszty. Niestety, znalezienie miejsca, które będzie w 100% spełniać wasze wymogi graniczy z cudem, dlatego warto zastanowić się co jest dla was najważniejsze i tymi kryteriami kierować się w czasie poszukiwańradzi nasz rozmówca reprezentujący Hotel Orle.

Czym się kierować?

  • Szukając sali weselnej, warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły, które mają ogromne znaczenie dla całej imprezy. Na samym początku trzeba zastanowić się nad listą gości i dopiero po jej zamknięciu rozpocząć poszukiwania (wtedy będziecie już wiedzieć jak dużej sali musicie szukać). 
  • Istotny jest także styl, w jakim chcecie urządzić swoje przyjęcie weselne, bo to w znacznym stopniu zawęzi wasze poszukiwania. Inne miejsca pasują bowiem do eleganckiej imprezy, a inne do rustykalnej ceremonii.
  • Zwrócić uwagę trzeba także na ewentualne dodatkowe koszty. Warto prosić o cennik wszystkich dostępnych usług  już na samym wstępie i zorientować się, czy wasza wizja wydarzenia spotka się ze zrozumieniem właścicieli obiektu. Ustalić należy szczególnie kwestię ewentualnych poprawin, koszty wynajęcia obsługi kelnerskiej czy dekoracji sali, ponieważ takie szczegóły potrafią kosztować całkiem sporo.
  • Istotna jest także lokalizacja sali weselnej. Najlepiej znaleźć taką, która nie jest za bardzo oddalona od kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Zbyt duża odległość będzie wiązać się z dodatkowym wydatkiem jakim jest wynajem transportu dla gości weselnych. Ponadto, warto przyglądać się otoczeniu budynków.
  • Do pozostałych szczegółów, o których łatwo zapomnieć, należy też klimatyzacja. Choć powinna być już standardem w salach weselnych, to jednak często jej nie ma lub jest po prostu niesprawna. Nie należy decydować się na salę bez klimatyzacji, ponieważ zbyt wysoka temperatura wpływa na samopoczucie zarówno pary młodej, jak i jej gości, powodując olbrzymi dyskomfort. Nie jest ona także korzystna dla podawanych potraw i alkoholu.

To tylko kilka najważniejszych elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnej sali na wesele. Pamiętajcie, aby kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami, abyście byli w pełni zadowoleni z dokonanego wyboru.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas