Artykuł sponsorowany Czy warto kupić luksusowy zegarek

Czy warto kupić luksusowy zegarek

Zapewne nie będzie dla nikogo zaskoczeniem to, że zegarki mogą być bardzo drogie. Nawet potwornie drogie, ponieważ ich ceny mogą sięgać kilkudziesięciu milionów złotych, co dla przeciętnego, czy nawet zamożnego człowieka, jest kwotą często wręcz niewyobrażalną. Jednak aby zakupić zegarek uchodzący za drogi, wystarczy już kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, jakie są powody do zakupu urządzenia tego typu, oraz jakie niesie to za sobą korzyści.

Drogie zegarki w biznesie

Istnieją branże, w których trzeba przede wszystkim dbać o swój osobisty wizerunek i prestiż. Zegarki już od dawna nie służą do tego, do czego pierwotnie zostały stworzone, ale jak widać, wciąż są noszone przez praktycznie każdego biznesmena, menedżera czy inną osobę postawioną wysoko w hierarchii społecznej. Odpowiedni czasomierz doda nam prestiżu, będzie sprawiał, że będziemy wyglądać na ludzi sukcesu i podkreśli nasz status społeczny. Tak jak przy codziennym życiu wielu z nas nie zwraca specjalnie uwagi na zegarki u innych osób, tak wśród pewnych osób, w niektórych bardziej prestiżowych środowiskach, jest to norma. Osoby posiadające nadgarstek ozdobiony odpowiednim zegarkiem mogą liczyć na lepsze, poważniejsze traktowanie praktycznie wszędzie, gdzie się udadzą, ponieważ daje to podświadomy znak naszym rozmówcom, czy osobom obsługującym nas w sklepie, że jesteśmy osobą zamożną. Pomaga to również w kontakcie z bardziej wyszukanymi klientami, gdy stawką może być umowa nawet o miliony złotych, zegarek może się okazać tym czynnikiem, który przekona drugą stronę o naszym profesjonalizmie. Zegarek pokazuje też, że jesteśmy osobami punktualnymi i dobrze zorganizowanymi.


Drogi zegarek jako pamiątka

Zegarki są często darowane innym osobom w prezencie, czy to na rocznicę, czy na jubileuszowe urodziny - jest to dobry wybór, na każdą okazję. Warto pamiętać też o tym, że zegarki mogą się okazywać świetną lokatą kapitału, warto więc trzymać jakiś egzemplarz w rodzinie - nie tracą one na wartości tak jak samochody czy nieruchomości, a tym bardziej jeśli chodzi o egzemplarze pochodzące z edycji limitowanych. Były przypadki, w których wartość zegarka rosła o 300% na drugi dzień po jego zakupie, ponieważ była to edycja specjalna, na które kolekcjonerzy zwracają szczególną uwagę. Jeżeli dysponujesz zatem odpowiednią gotówką, warto, abyś od czasu do czasu prześledził różne serwisy internetowe i newsy pochodzące od producentów, ponieważ być może niedługo pojawi się kolejna wyczekiwana edycja limitowanych zegarków.

  Jeżeli już kupiłeś zegarek, obojętnie czy był on drogi, czy też nie, warto o niego dbać, choć oczywiście nie zawsze może Cię to uchronić przed jego awarią. Z tego też powodu, z każdą usterką powinieneś udać się do specjalistów, takich jak Zakład Zegarmistrzowski Jarosław Czajkowski, których specjalizacją jest od lat naprawa zegarków różnych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas