Artykuł sponsorowany Czy naprawa zegarka jest opłacalna?

Czy naprawa zegarka jest opłacalna?

Gdy coś się popsuje, zazwyczaj zadajemy sobie pytania – czy opłaca się to naprawić? Niestety w obecnych czasach, w których króluje pośpiech i chęć posiadania wszystkiego na już, często decydujemy się na zakup całkiem nowego egzemplarza. Ale czy warto rezygnować z zegarka, który jest naszym ulubionym dodatkiem lub był prezentem? Jak się okazuje, wystarczy znaleźć profesjonalnego zegarmistrza, a ten, niewielkim kosztem da zegarkowi drugie życie.

Znalezienie usterki

Nie bez powodu utarło się powiedzenie „chodzić jak szwajcarski zegarek”, a więc bardzo precyzyjnie, punktualnie oraz niezawodnie. Takie właśnie są czasomierze. Jednak zarówno zegarki szwajcarskie będące synonimem najwyższej jakości, jak i wszystkie inne, mogą ulec awarii, w skutek której przestaną prawidłowo działać. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy powinniśmy oddać je do naprawy, czy nie będzie ona miała sensu? Otóż wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. Podczas standardowego, codziennego użytkowania raczej trudno zniszczyć zegarek, tak aby nie była możliwa jego naprawa. Właśnie dlatego, najważniejszym etapem jest znalezienie usterki. Profesjonalne miejsca takie jak Rob Time Zakład zegarmistrzowski Fidor Robert we Wrocławiu posiadają specjalistyczne maszyny służące do pomiarów sprawności technicznej i dokładnej diagnostyki. Dzięki temu zegarmistrz jest w stanie wykryć uszkodzenie, a następnie je usunąć i to niewielkim kosztem. To z kolei opłaca się znacznie bardziej niż zakup nowego egzemplarza.

Kiedy zlecić renowację zegarka?

Mimo iż zegarek nie jest używany bezpośrednio, jego wewnętrzny mechanizm stale pracuje, tak więc się zużywa. Dodatkowo jeśli konstrukcja jest nieszczelna, może poważnie jej zaszkodzić kurz, woda lub wilgoć, które przedostaną się do wnętrza. Chcąc odnowić taki czasomierz najlepiej zlecić pełen serwis zegarka. W ramach tej usługi zegarmistrz całkowicie zdemontuje konstrukcję, sprawdzi stan oraz działanie poszczególnych elementów, dokładnie je oczyści, nasmaruje, a także gdy będzie to konieczne, wymieni niesprawne części i ostatecznie złoży zegarek oraz skontroluje jego sprawność. Do tego również przydatne będą profesjonalne maszyny. W ten sposób nie musimy rezygnować z zegarka, który towarzyszy nam już od lat – aby przedłużyć jego życie, wystarczy go odświeżyć.

Naprawa a wartość sentymentalna

Równie często zdarza się, że otrzymujemy stary zegarek po babci lub dziadku, albo znajdujemy zapomniany czasomierz podczas sprzątania strychu czy piwnicy. Taki zegarek to już nie tylko przedmiot pozwalający nam zachować punktualność, ale przede wszystkim pamiątka rodzinna o ogromnej wartości sentymentalnej. Decydując się na jego naprawę, zyskamy nie tylko piękną dekorację dla wnętrza naszego domu, ale jednocześnie wyjątkowy obiekt przywołujący na myśl wspomnienia związane z rodziną, co zdecydowanie jest bezcenne. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas