Artykuł sponsorowany Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze sali na przyjęcie komunijne?

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze sali na przyjęcie komunijne?

Organizacja przyjęcia z okazji przystąpienia dziecka do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej to poważne wyzwanie logistyczne, któremu muszą sprostać jego rodzice. Na uroczystym obiedzie nie może zabraknąć całej rodziny, w tym chrzestnych oraz dziadków, a ze względu na dużą ilość gości i ograniczoną przestrzeń w domu, wiele osób decyduje się wynająć w tym dniu salę wraz z usługą cateringu. Co warto wziąć pod uwagę, wybierając miejsce na  przyjęcie komunijne? Podpowiadamy.

Dostępne terminy i wielkość lokalu

Gdy rodzice zamkną listę gości, mogą wówczas rozpocząć poszukiwania miejsca na organizację przyjęcia. Restauracja powinna być dopasowana do wielkości grupy, dzięki czemu zaproszeni będą czuć się komfortowo, mając do dyspozycji odpowiednią przestrzeń. Podczas rozmowy z menadżerem i przed wynajęciem sali na komunię warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość rezerwacji na wyłączność, czy, na przykład, restaurator dopuszcza możliwość organizacji kilku przyjęć w tym samym czasie.

Jedną z najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić, planując wynajem sali na komunię dziecka, jest jej dostępność w określonym terminie. Rezerwację najlepiej wykonać niezwłocznie, gdy tylko znana jest już data uroczystości. Miejsca w najlepszych, lokalnych restauracjach mogą być bowiem niedostępne nawet pół roku przed wyznaczoną datą Komunii – zauważa Andrzej Szenajch z Sali Bankietowej Na Trakcie w Sulejówku, zajmującej się kompleksową organizacją wesel, chrzcin, przyjęć komunijnych oraz imprez firmowych.

Menu komunijne i dekoracja sali

Wybierając lokal na rodzinny obiad z okazji Pierwszej Komunii, warto zapoznać się z oferowanym menu i sprawdzić, czy będzie ono odpowiednie dla gości oraz czy restaurator jest otwarty na ewentualne modyfikacje karty dań, w tym możliwość przygotowania potraw dla alergików, wegetarianów lub diabetyków. Podczas przyjęcia komunijnego nie może zabraknąć tortu i należy pamiętać o tym, że jeżeli nie będzie on zamówiony w restauracji, zostanie naliczona opłata talerzykowa.

Wielu menadżerów sal restauracyjnych, którzy od wielu lat zajmują się organizacją różnych imprez okolicznościowych, oferuje dekorację wnętrza w cenie wynajmu. Na stołach umieszczane są roślinne kompozycje, bukiety oraz białe świece, a na ścianach – wiszące napisy lub girlandy. Ukwiecony, niebanalnie zaaranżowany lokal stanowi doskonałe tło do rodzinnych, pamiątkowych sesji zdjęciowych i jest to istotny element oprawy uroczystości komunijnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas