Materiał Partnera Co trzeba wiedzieć o międzynarodowych przesyłkach kurierskich?

Co trzeba wiedzieć o międzynarodowych przesyłkach kurierskich?

Nadawanie paczek na poczcie jest cały czas bardzo popularnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że równolegle funkcjonuje rynek ofert kurierskich. Korzystanie z usług kuriera jest niezwykle wygodne, a do wysłania przesyłki nie trzeba w ogóle ruszać się z domu. Kurier przyjeżdża po nią pod wskazany adres i dostarcza bezpośrednio do rąk odbiorcy – również, gdy paczka jest wielkogabarytowa. To w Polsce. A jak wysłać paczkę za granicę?

Międzynarodowe przesyłki kurierskie

Wysyłając paczkę za granicę, najlepiej skorzystać z usług, jakie świadczą w tym zakresie firmy kurierskie. Sposób nadania przesyłki zagranicznej różni się od tej wysyłanej na terenie Polski, ale nadal jest to bardzo proste. Kurierzy, by odebrać paczkę, dojeżdżają nawet do bardzo małych miejscowości. Kuriera zamawia się w bardzo łatwy sposób. Wystarczy wykonać telefon i złożyć zamówienie. Większość firm kurierskich posiada strony internetowe, na których można znaleźć dane kontaktowe, ofertę oraz cennik usług. Przy wysyłaniu paczek gabarytowych, przy składaniu zamówienia niezbędne jest podanie ich wymiarów i wagi.

Przesyłki na terenie Unii Europejskiej i poza Unią

Jeśli odbiorca paczki znajduje się na terenie Unii Europejskiej, proces nadania przesyłki jest prosty. W przypadku wysyłania paczek poza granice Unii należy dodatkowo opłacić cło i dołączyć niezbędne celne dokumenty, określające zawartość i wartość przesyłki. Jeśli wartość paczki nie przekracza 22 euro, obowiązuje uproszczona procedura celna. Częstym kierunkiem wysyłania paczek są kraje rozwijające się, do których obecnie należą Litwa, Łotwa i Estonia. Na ich terenie coraz więcej polskich firm prowadzi swoją działalność. Pracownicy profesjonalnych firm kurierskich dokładają wszelkich starań, by paczki trafiały do zagranicznych odbiorców bezpiecznie i w ekspresowym tempie.

Zalety wysyłek kurierskich

Firmy kurierskie oferują wysokiej jakości usługi. Są w stanie dostarczyć przesyłkę w naprawdę ekspresowym tempie. Nieco dłuższe terminy występują w przypadku przesyłek zagranicznych. Proces jest łatwy i wygodny – kurier odbiera paczkę we wskazanym terminie i miejscu, dostarczając ją bezpośrednio do odbiorcy. Firmy kurierskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiają wysyłkę paczek niestandardowych i nadanie paczki w praktycznie każdy zakątek świata. Gwarantują przy tym bezpieczeństwo i terminowość realizacji usług. Warto jednak zwrócić uwagę, by wybrana firma miała odpowiednie doświadczenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas