Artykuł sponsorowany Archiwizacja i skanowanie projektów wielkoformatowych

Archiwizacja i skanowanie projektów wielkoformatowych

Archiwizacja takich dokumentów, jak m.in. mapy, plany budowy czy plakaty może sprawić problem z powodu swoich często bardzo dużych rozmiarów. Zeskanowanie projektów wielkoformatowych często potrzebuje wysokich umiejętności i profesjonalnego sprzętu. Połączenie tych dwóch elementów jest sytuacją często bardzo pożądaną przez niektóre segmenty rynku. Dlaczego archiwizacja dokumentów jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach?

Na czym polega archiwizacja dokumentów

Kierując się opinią zespołu drukarni Polski Druk Wrocław, archiwizacja dokumentów to dziś standard. Przede wszystkim jest ona bardzo pożytecznym działaniem w placówkach, gdzie na co dzień wykonywana jest tzw. ,,papierkowa praca”, czyli m.in. w urzędach, szkołach czy przedsiębiorstwach. Archiwizacja plików pozwala na dostanie się do poszukiwanych plików każdego dnia, o każdej porze, lecz oczywiście nie przez każdego użytkownika. Odpowiednie zabezpieczenia mają na celu uchronić informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Skanowanie projektów wielkoformatowych

O ile skanowanie dokumentów, takich jak umowy czy kontrakty nie są niczym zaskakującym, to projekty wielkoformatowe potrzebują odpowiedniej techniki i umiejętności, aby mogły zostać zeskanowane w odpowiedni i profesjonalny sposób. Ma to szczególne zastosowanie w kilku gałęziach rynkowych, a szczególnie w branżach budowlanych czy konstrukcyjnych, dla których skanowanie poszczególnych planów budowy lub innych projektów stanowi nie lada wyzwanie. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest zeskanowanie poszczególnych etapów budowy, wraz z ich idealnym odzwierciedleniem w postaci elektronicznej. Oprócz tego skanowanie wielkoformatowe jest nieocenione pod względem skanowania map, plakatów czy rysunków o wielkich gabarytach. Inne zastosowanie w tej postaci mają również m.in. plakaty, mapy czy rysunki. Skanery, umożliwiające skanowanie dokumentów wielkoformatowych, sprawiają, że ich elektroniczna wersja pozwala na odczytanie każdego najmniejszego szczegółu. Ma to szczególne znaczenie, gdyż takie dokumentacja oprócz swojej fizycznej postaci w urzędach, musi być także dostępna w wersji elektronicznej.

Archiwizacja oprócz powyższych pozytywnych argumentów może mieć jeszcze jeden wymiar, a mianowicie prawny. Pewnego słonecznego dnia do przedsiębiorstwa chmury może sprowadzić m.in. Urząd Skarbowy wraz z żądaniem wglądu do jego dokumentacji. Brak jej wydania może skutkować karą porządkową, więc w dzisiejszych czasach archiwizacja dokumentacji firmowej to obowiązek każdego, kto nie chce być na bakier z Polskimi urzędnikami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas