Artykuł sponsorowany Animacje dla dzieci na imprezach okolicznościowych – dlaczego warto?

Animacje dla dzieci na imprezach okolicznościowych – dlaczego warto?

Urodziny, przyjęcie weselne, czy Pierwsza Komunia Święta to wydarzenia w życiu rodzinnym, które dostarczają najmłodszym jej członkom wiele emocji. O ile przyjęcie urodzinowe i komunijne dziecka stawia je w centrum uwagi, to podczas innych imprez, maluchom brakuje atencji dorosłych. Wszystkie te uroczystości można jednak zorganizować tak, by dzieci czerpały z nich jak najwięcej. Dzięki pomocy doświadczonego animatora, maluchy nie tylko nie będą się nudzić, ale też zdobędą nowe umiejętności. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

W czasie wesela dzieci się nudzą

Każdy rodzic dobrze wie, że po kilkunastu minutach przy stole dzieci zaczynają się nudzić. Robią się marudne i zaczynają zabiegać o nasze zaangażowanie w zabawę. Profesjonalny animator dobrze wie, jak temu zaradzić. Zapewni rozrywkę wszystkim małym uczestnikom przyjęcia, a nawet włączy do zabawy dorosłych gości.

Dzięki dobremu animatorowi dorośli w trakcie przyjęcia komunijnego, weselnego, czy innej większej uroczystości rodzinnej, zyskują więcej swobody. Mogą spokojnie porozmawiać i skosztować posiłku przy stole, bez obaw o swoje pociechy, które w tym czasie bawią się bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanej osoby.

Warsztaty z animatorem mogą być także ciekawą atrakcją podczas przyjęcia urodzinowego naszego dziecka. Gry i zabawy integracyjne, czy malowanie twarzy to rozrywki, które królują na większości imprez dla najmłodszych. A gdyby tak wykorzystać ten czas bardziej pożytecznie? Zajęcia kreatywne lub warsztaty kodowania i robotyki - nauka która odbywa się poprzez świetną zabawę? Takie animacje to świetna okazja, żeby pokazać dzieciom nowe, nieoczywiste a bardzo rozwijające formy spędzania wolnego czasu.

Zabawy na poziomie

Animator dzięki odpowiedniemu podejściu i doświadczeniu z łatwością przekona wszystkie dzieci, aby dołączyły do zabawy. Jego kreatywne pomysły trafią w gust młodszych i nieco starszych dzieci. Wszystkie gry i zabawy muszą być dopasowane do charakteru spotkania i wieku uczestników, a najważniejszym zadaniem jest niesienie radości dzieciom.

Ciepłe miesiące, na które przypadają uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i zaślubin, sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. Animacje plenerowe jak np. teatr baniek mydlanych to świetna zabawa, a zarazem niezwykłe widowisko dla wszystkich gości...tych małych i tych już zupełnie dużych.

Quizy tematyczne z kołem, kalambury czy mega Twister to jedne z licznych przykładów zabaw, jakie może zaproponować zespół animatorów, zdradza Jagoda Siemionowska, właścicielka firmy FUNsplash, zajmującej się organizacją animacji i kreatywnych warsztatów dla dzieci.

Na co zwracać uwagę przy wyborze animatora?

Osoba prowadząca zajęcia dla dzieci musi być przede wszystkim charyzmatyczna, życzliwa i uśmiechnięta. Pogodzenie ze sobą wielu pomysłów najmłodszych nie jest łatwym zadaniem, więc dobry animator musi odznaczać się niebywałą kreatywnością i otwartym umysłem. Nie może brakować mu cierpliwości i energii.

Dobry animator odznacza się wysoką kulturą osobistą wobec dzieci i dorosłych. Najlepiej by zapewniał rozrywkę, która nie dostarczy jedynie zabawy, lecz także czegoś nauczy. Profesja animatora to zajęcie z pogranicza zawodu i talentu. Osoby, które lubią ludzi i zarażają wszystkich wokół swoim optymizmem, natychmiast zyskują przychylność dzieci i dostarczają niezapomnianych wrażeń ze wspólnej zabawy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas