Materiał Partnera
Lipotransfer. Jak przy jego pomocy moduluje się twarz?

Lipotransfer. Jak przy jego pomocy moduluje się twarz?

Powszechne jest przekonanie, że nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha bądź ud to powód do kompleksów. Nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej udowadniają, że ten „tłuszczyk” nie jest tak do końca zbędny – można go np. wykorzystać to… poprawy wyglądu twarzy. Wszystko za sprawą tak zwanego lipotransferu

Czym jest lipotransfer?

Zabieg lipotransferu, bądź inaczej lipofillingu, to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. W skrócie można nazwać go przeszczepem własnego tłuszczu W trakcie zabiegu z ciała pacjenta zostaje pobrana niewielka ilość tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar – na przykład z ud, brzucha lub pośladków – która następnie przeszczepiana jest w miejsce, które wymaga takiego „wypełnienia”. Używa się go między innymi do korekcji kształtu twarzy, okolic oczu, szyi, podbródka.

Szczegóły zabiegu

Wiele osób może zastanawiać się, w jakim celu przeszczepiać własny tłuszcz w inne partie ciała, skoro medycyna estetyczna oferuje inne zabiegi korygujące kształt twarzy, np. zastrzyki z kwasu hialuronowego. Odpowiedź jest prosta: nasza własna tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejsza dla naszego zdrowia, gdyż nie zawiera żadnych właściwości toksynogennych i nie uczula. Jak przebiega zabieg lipotransferu?

Składa się on z dwóch etapów – mówi specjalistka z Kliniki ZiemlewskiW pierwszym z pomocą cienkiej kaniuli pobierana jest tkanka tłuszczowa z miejsca, w którym jest jej w nadmiarze. Proces ten nazywa się mikroliposukcji, ponieważ dawki tkanki mają objętość od 20 do 30 ml. Tkanka pozbawione jest unaczynienia W drugim etapie tkanka implantowana jest za pomocą kaniuli w określone miejsce – tam ulega ponownemu unaczynieniu.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Wskazania do lipotransferu obejmującą między innymi

  • Reedukację blizn zanikowych i pooperacyjnych
  • Odbudowę ubytków na policzkach
  • Ujędrnienie skóry twarzy, szyi
  • Poprawę konturów twarz
  • Naprawę fotouszkodzeń skóry
  • Modelowanie sylwetki
  • Usunięcie worków pod oczami

Kiedy nie należy korzystać z zabiegu?

Nie wszystkie osoby mogą korzystać z zabiegu przeszczepu tłuszczu. Przeciwskazania do lipotransferu obejmują między innymi panie szczupłe i bardzo szczupłe, które nie posiadają dostatecznej ilości tkanki tłuszczowej nadającej się do przeszczepiania.

Koszty zabiegu

Ile kosztuje zabieg lipotransferu? To pytanie na pewno zadaje sobie wiele pań czytających ten artykuł. Niestety, koszt wykonania przeszczepu nie należy do najmniejszych. W zależności od renomy placówki, do której się udamy oraz miejsca wykonania przeszczepu zapłacimy od około 2000 do nawet 8000 złotych.

Podziel się