Artykuł sponsorowany Zabiegi na trądzik, czyli jak radzić sobie z problematyczną cerą

Zabiegi na trądzik, czyli jak radzić sobie z problematyczną cerą

Trądzik pojawia się z wielu przyczyn, może mieć podłoże hormonalne, może wynikać z niewłaściwej diety lub źle dobranych kosmetyków. Kluczem do uporania się z nim jest odnalezienie przyczyny, jednak nie jest to zadanie łatwe. Trzeba być cierpliwym, traktować siebie z wyrozumiałością i nie przejmować się, że „inni to mają taką super cerę, a ja nie”. Efekt porcelanowej cery to zazwyczaj Photoshop lub filtr na Instagramie, więc do dzieła! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Cera trądzikowa – traktuj ją delikatnie!

Błędnie uważa się, że cera trądzikowa to wróg, którego trzeba za wszelką cenę spacyfikować i zmatowić. W drogeriach stoją całe baterie kosmetyków skierowanych do cery tłustej, przetłuszczającej się lub trądzikowej – w składzie głównie agresywne detergenty i alkohol. Prosta droga do… zaostrzenia problemu! Cerę trądzikową trzeba traktować delikatnie – mocne SLS-y, alkohole i silikony muszą na stałe wylecieć z repertuaru rutyny pielęgnacyjnej. Trzeba przede wszystkim pamiętać o dobrym i skutecznym oczyszczaniu, tonizowaniu i regularnych peelingach enzymatycznych. Świetnie sprawdzą się składniki naturalne, o właściwościach bakteriobójczych, ściągających i łagodzących zarazem. Kaolin, oczar wirginijski (hamamelis), lawenda, wyciąg z drożdży i cynk to główni sprzymierzeńcy cery trądzikowej. Skóra jest delikatnym narządem i nie lubi tarcia, więc twarz trzeba osuszać delikatnie i najlepiej ręcznikiem papierowym, co zapobiega roznoszeniu bakterii. Złym pomysłem jest również wyciskanie bolących wyprysków. Przynosi to więcej złego, niż pożytku: rozniesiemy bakterie po całej twarzy, a rozdrapana rana pozostawi bliznę. 



Zabiegi na twarz z trądzikiem, czyli wytocz ciężkie działa

Dbanie o cerę to kompleksowe zadanie, które warto rozłożyć na czynniki pierwsze. Bardzo ważne jest to co robimy na co dzień, aby walczyć z pryszczami i zaskórniakami, jednak od czasu do czasu przyda się pomoc profesjonalistów. Wizyta u kosmetyczki i odpowiednio dobrany zabieg na twarz to bardzo dobry pomysł. Salon urody Sara Beauty ze Strzelców Krajeńskich oferuje przeróżne zabiegi oczyszczające.

Na cerę trądzikową doskonale działają różnego rodzaju peelingi – migdałowy i salicylowy skutecznie usuwa martwy naskórek, który czopuje ujścia gruczołów łojowych, gdzie zbierają się bakterie wywołujące bolesne stany zapalne. Złuszczanie naskórka jest więc kluczowe w łagodzeniu objawów trądziku. Jeżeli skóra na twarzy jest delikatna to można skusić się na peeling kawitacyjny – do oczyszczania twarzy wykorzystuje ultradźwięki.

Świetnie sprawdzą się też okłady łagodzące i oczyszczające – najczęściej wykorzystuje się do tego celu algi oraz glinki. Są to naturalne sposoby na skórę podrażnioną stanami zapalnymi oraz lekami przeciwtrądzikowymi. Zabiegi na cerę tłustą ukoją i oczyszczą skórę, a dodatek ziół do maski pomoże uregulować aktywność gruczołów łojowych.

Dieta, a trądzik?

Jedzenie ma niebagatelny wpływ na to, jak funkcjonuje nasze ciało, więc przekłada się również na wygląd cery. W ostatnich latach znacznie właściwiej diety w pielęgnacji skóry, zwłaszcza trądzikowej, stało się jednym ważniejszych głosów w dyskusji. Głównym winowajcą stał się nabiał. Wiele osób po odstawieniu jogurtów, serów, a przede wszystkim mleka odczuło na własnej skórze pozytywne zmiany. Kolejnym podejrzanym są słodycze, a dokładniej cukier – zwłaszcza czekolada bardzo mocno działa u niektórych na cerę. Jednak warto pamiętać, że wszelkie kombinacje dietetyczne najlepiej wprowadzać stopniowo i w porozumieniu z lekarzem. 

Jeśli pragniemy sprowadzić czy dany składnik nam służy bądź nie trzeba zrobić to z rozwagą. Polecany sposób to dzienniczek posiłków i obserwacje reakcji organizmu, które zapisujemy codziennie. Wykluczanie z diety nabiału lub cukru powinno odbywać się pojedynczo, żeby móc wyłapać ewentualne zmiany. Eksperyment powinien potrwać minimum 3 tygodnie. Warto wesprzeć się pomocą dietetyka klinicznego bądź rozsądnego dermatologa, który zleci potrzebne badania przed kuracją, a nie tylko przypisuje maści na prawo i lewo. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas