Artykuł sponsorowany Wszystko o makijażu permanentnym brwi

Wszystko o makijażu permanentnym brwi

Popularność makijażu permanentnego w Polsce rośnie, a nie ma chyba częściej wykonywanego makijażu tego typu, niż makijaż brwi. Nic dziwnego – dobrze wykonany ma w końcu spektakularny efekt, na długo zwiększając wyrazistość spojrzenia. I to bez konieczności codziennego dbania o ten efekt! Tak jak niemal każdy zabieg kosmetyczny, także i makijaż permanentny można wykonać na wiele sposobów.

Odpowiedni gabinet to połowa sukcesu!

Odpowiednie wykonanie każdego makijażu permanentnego to podstawa. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to coś, czego będziemy mogli łatwo się pozbyć. Pierwszym krokiem po zdecydowaniu się na makijaż permanentny brwi powinno być wybranie dobrego gabinetu kosmetycznego, który specjalizuje się w omawianej materii.

Jednym z nich jest ten prowadzony przez Magdalenę Suskę. Po wyborze renomowanej placówki dobrze jest przygotować się do zabiegu – na przykład zwiększając wiedzę na jego temat.

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Musimy przede wszystkim wiedzieć, że makijaż permanentny brwi można wykonać na kilka sposobów. Każda z nich stanowi istotną alternatywę dla makijażu wykonywanego w tradycyjny sposób, pozwalając zaoszczędzić cenne minuty każdego dnia.

Niezależnie od metody, makijaż permanentny brwi pozwala na dostosowanie indywidualnego kształtu brwi, dzięki czemu zawsze będą idealnie dopasowane do innych elementów naszej urody. Najczęściej będziemy mieli do czynienia z jedną spośród dwóch najpopularniejszych metod: włoskową oraz pudrową. Obie starają się jak najlepiej imitować naturalne brwi.

Metoda włoskowa, nazywana także piórkową lub hairstrokes, pozwala na osiągnięcie wrażenia naturalnie gęstych, bujnych brwi. Za jej pomocą uzyskujemy efekt lepiej zaznaczonych, większych, nieco ciemniejszych brwi. Jeżeli nasze brwi są cienkie lub mają nieokreślony, rozmyty kształt, ta metoda zdecydowanie jest dla nas. Metoda ta nazywana jest piórkową dlatego, że makijaż permanentny tego typu wykonuje się specjalnym narzędziem przypominającym pióro. Za jego pomocą wprowadza się tusz pod skórę, pomiędzy naturalnymi włoskami budującymi brwi. Powstałe w ten sposób ranki goją się około dwa tygodnie.

Inne podejście prezentuje metoda pudrowa – zwana też metodą cieniowania lub powder brows. Zamiast piórka stosuje się w niej jednorazową igłę, dzięki czemu metoda ta może zaowocować lepszą definicją brwi. Ciekawą odmianą tej metody jest ombre powder brows, nieco bardziej skomplikowana, ale gwarantująca też lepsze efekty.

Metody wykonywania permanentnego makijażu brwi można mieszać dla uzyskania najlepszego rezultatu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas