Artykuł sponsorowany Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów po koloryzacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów po koloryzacji

Koloryzacja włosów stanowi jedną z najpopularniejszych form wyrażania siebie przez wygląd. Może też poprawić ich wygląd, maskując siwe kosmyki lub wyrównując koloryt. Piękne włosy to jednak zadbane włosy, a po farbowaniu wymagają one jeszcze więcej uwagi niż zwykle. Przede wszystkim dlatego, że włosy farbowane są osłabione, ale właściwa pielęgnacja pozwala dłużej utrzymać kolor.

Farbowanie włosów u fryzjera czy w domu?

Półki sklepów z kosmetykami uginają się od ogromnej liczby pojemników i tubek z farbami do koloryzacji włosów. W środku znaleźć możemy potrzebne składniki oraz rękawiczki, dzięki którym możemy samodzielnie pofarbować włosy w zaciszu naszego domu. Czy to jednak dobry pomysł? Mamy co prawda podaną instrukcje postępowania wraz ze wszystkimi ostrzeżeniami i wskazanymi zagrożeniami, jednak nawet jeśli zachowamy wszelkie środki ostrożności, coś może pójść nie tak.

Pamiętajmy, że salony fryzjerskie oferujące koloryzację włosów, między innymi salon She And He w Lesku, zajmują się nie tylko wykonaniem usług, ale również doradztwem. Dzięki wiedzy i doświadczeniu fryzjer dobierze dla nas profesjonalną farbę, w której oprócz składników barwiących znajdą się tez olejki odżywcze czy witaminy.

Włosy warto farbować w salonie również ze względów praktycznych. Koloryzacja to zajęcie wymagające precyzji i cierpliwości – każdy kosmyk musi być dokładnie pokryty farbą, trzeba dbać też o to, by była ona równomiernie rozłożona. Amatorowi może być trudno zrobić to samodzielnie, a szczególnie na własnych włosach.

Jak dbać o włosy farbowane?

Pielęgnacja włosów farbowanych ma ogromne znaczenie z dwóch powodów. Pierwszym jest wzmocnienie i regeneracja włosów zniszczonych w procesie koloryzacji. Drugi to ochrona i przedłużenie trwałości koloru.

Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, aby maksymalnie ograniczyć czas płukania włosów po myciu. Włosy farbowane łatwiej wchłaniają wodę, co przyspiesza ich blaknięcie. Ogromne znaczenie ma też temperatura wody, w której myjemy włosy – powinna ona być ciepła, ale nie gorąca.

Do pielęgnacji po koloryzacji należy stosować jedynie szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych. Mając na uwadze to, że należy zminimalizować płukanie, dobrym rozwiązaniem będzie też stosowanie odżywki niewymagającej spłukiwania. Maseczka do włosów stosowana raz w tygodniu nawilży włosy i przedłuży trwałość farby. Możemy też nawilżyć włosy przy pomocy serum, które warto stosować szczególnie u nasady.

Włosy farbowane powinny być chronione przed promieniami UV, unikajmy też stylizacji wykonywanych na gorąco. Pamiętajmy, że im zdrowsze są włosy, tym lepiej trzyma się na nich kolor, dlatego warto regularnie przycinać końcówki.

Nieestetyczne odrosty psują efekt koloryzacji, dlatego powinny być one regularnie kryte. Jeśli kolor farby znacznie różni się od naturalnego, należy robić to co 3-4 tygodnie, jeśli odcienie są zbliżone – co 4-6 tygodni.

Opracowanie:

She and He Salon Fryzjerski Daria Wąchocka

Lesko , pl. Konstytucji 3 Maja 5

  • tel. 665 842 071

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas