Materiał Partnera Urządzenia wykorzystywane przy badaniu skóry

Urządzenia wykorzystywane przy badaniu skóry

Wykorzystanie specjalistycznych urządzeń do badania skóry pozwala na uzyskanie obiektywnych i precyzyjnych pomiarów, w związku z czym znacznie ułatwia pracę kosmetologów, kosmetyczek oraz dermatologów. Aparaturowa diagnostyka cery i skóry głowy stosowana jest od lat, jednak dopiero od niedawna profesjonaliści mają do swojej dyspozycji wielofunkcyjne urządzenia cyfrowe.

Prawidłowe rozpoznanie rodzaju i typu cery oraz jej problemów jest niezbędne do opracowania skutecznej terapii. Standardowe badania wizualne i palpacyjne dają specjaliście ograniczone możliwości diagnostyczne, dlatego w gabinetach i salonach kosmetycznych obecnie stosuje się rozmaite urządzenia do analizy skóry.

Tradycyjne urządzenia do badania skóry

Najprostszym aparatem do oceny skóry jest lampa Wooda. Działanie aparatu opiera się na zjawisku fluorescencji, a jego stosowanie służy do rozpoznania rodzaju cery, jej stopnia nawilżenia, głębokości przebarwień, a także niektórych stanów chorobowych. Przy pomiarach nawilżenia warstwy rogowej naskórka stosowany jest też korneometr. Bardziej zaawansowanym narzędziem jest ewaporymetr, wyposażony w czujniki wilgotności i temperatury, co jest przydatne do analizy utraty wody. Do pomiaru zabarwienia koloru skóry, przebarwień oraz zmian naczyniowych używa się meksametru, zaś ocenę stanu natłuszczenia i aktywności gruczołów łojowych (również skóry głowy) umożliwia sebumetr.

Bardziej skomplikowane urządzenia stosowane są do oceny elastyczności skóry oraz głębokości zmarszczek. Preferowaną metodą oceny gładkości skóry jest profilometria bezpośrednia, wykonywana za pomocą urządzenia wyposażonego w kamerę do obrazowania na monitorze. W takim przypadku analiza stanu skóry realizowania jest komputerowo, co daje najbardziej wiarygodne wyniki. Z kolei do pomiaru elastyczności skóry używa się kutometr, balistometr lub twistometr.

Wielofunkcyjne, cyfrowe testery stanu skóry

Cyfrowe testery stanu skóry twarzy i głowy dają specjaliście zaskakująco szerokie możliwości badania. Nowoczesne urządzenia łączą w sobie funkcje tradycyjnej aparatury, dzięki czemu pozwalają na szybką ocenę wielu różnych właściwości skóry. Możliwość wielokrotnego powiększenia skóry pacjenta, wykonanie zdjęcia czy nawet nagrania i przeniesienie go na komputer, pozwala dokładnie przyjrzeć się jej strukturze, przeanalizować stan każdej z jej warstw i precyzyjnie wskazać źródło problemów.

Dostępne w naszej ofercie urządzenia do diagnostyki skóry i włosów producenta ARAM HUVIS są cenione przez fachowców branży kosmetologicznej nie tylko ze względu na szerokie spektrum wykonywanych analiz – zauważa ekspert z firmy Eurtex. Mobilna aparatura zapewnia wygodę podczas badania, a wspierające ją oprogramowanie okazuje się bardzo przydatne w relacji z pacjentem czy klientem. Wykonywane przy pomocy tych urządzeń zdjęcia umożliwiają specjaliście dokładne wyjaśnienie klientowi, na czym polega problem z jego skórą i uzasadnienie proponowanej kuracji. Zatem efektem wykorzystania takich narzędzi jest nie tylko stawianie trafnych diagnoz, ale też wzrost zaufania klientów oraz pacjentów i większy prestiż gabinetu.

Podziel się