Artykuł sponsorowany Szkolenia fryzjerskie w salonie Metamorfoza – sposób na nowy i ciekawy zawód

Szkolenia fryzjerskie w salonie Metamorfoza – sposób na nowy i ciekawy zawód

Czy można zostać fryzjerem „bez szkoły”? Oczywiście! W Polsce nie trzeba posiadać świadectwa technika, aby czesać i strzyc włosy. Jednak odpowiednie umiejętności są nieodzowne, jeżeli pragniemy zostać dobrym fryzjerem, który w przyszłości będzie miał grono wiernych i zadowolonych klientów. Jak je zdobyć? Najlepiej udać się na profesjonalny kurs fryzjerski do salonu Metamorfoza w Łodzi.

Zawód: fryzjer, czyli kto może obcinać i czesać włosy

Wybierając dla siebie kierunek drogi zawodowej, pewnie nie raz i nie dwa zastanawiamy się, czego tak właściwie oczekujemy od przyszłej pracy. Często okazuje się, że rzeczywistość nijak nie zgrywa się z wyobrażeniami, co skutkuje koniecznością poszukania nowego pomysłu na siebie. Na szczęście szeroka oferta najróżniejszych kursów, szkół i szkoleń zapewnia możliwość przebranżowienia się, dzięki czemu można spróbować swoich sił w zupełnie nowym zawodzie. Fryzjerstwo jest bardzo popularnym kierunkiem, w którym idą głównie kobiety, ale i panowie coraz chętniej chwytają za nożyczki i grzebienie, aby czesać swoich przyszłych klientów. Praca w salonie fryzjerskim to dobry sposób na zarabianie pieniędzy, który często zapewnia również sporo radości z pracy.

Zawód fryzjera to zajęcie typowo praktyczne dlatego, aby go wykonywać, niezbędne są pewne predyspozycje manualne. Ponadto jest to zawód idealny dla osób kreatywnych, pragnących stale rozwijać swoje umiejętności, a także uchodzących za dobrych słuchaczy – wszak fryzjer to często powiernik swoich klientów. Umiejętność słuchania jest nieodzowna również w bardziej praktycznym aspekcie, który pozwala udatnie przełożyć oczekiwania klienta w rzeczywistość. Piękna fryzura to fuzja umiejętności fryzjera z wizją klienta. Dobry fryzjer musi posiadać również dość rozległą wiedzę – nie tylko na temat samych włosów, zasad cięcia, układania i farbowania, ale też umieć rozpoznać typ urody klienta, aby dobrać odpowiedni kolor farby do włosów czy doradzić pielęgnację do rodzaju, kondycji pasm i stanu skóry głowy.

Szkolenie fryzjerskie dla początkujących

Obecnie sposobów nauki nowych rzeczy – zarówno zawodów, jak i poszczególnych umiejętności jest mnóstwo. Można skorzystać z wiedzy dostępnej w Internecie lub zapisać się do szkoły stacjonarnej. Wiele placówek oferuje np. roczne studium, podczas którego można zdobyć podstawowe umiejętności w danej dziedzinie. Kurs fryzjerski nie jest w tym temacie wyjątkiem, jednak w tym przypadku warto zastanowić się, czy siedzenie w ławce i wkuwanie suchej teorii jest lepszym wyjściem, niż spędzenie czasu w salonie fryzjerskim, gdzie można uczyć się fachu na bieżąco, od osób, które zajmują się danym rzemiosłem, na co dzień. Salon fryzjerski Metamorfoza w Łodzi oferuje właśnie taki sposób nauczania. Profesjonalny kurs fryzjerski dla początkujących to doskonały sposób na rozpoczęcie nowej przygody!

Jak wygląda kurs fryzjerski w salonie Metamorfoza?

Metamorfoza to profesjonalny salon fryzjerski specjalizujący się w szkoleniu przyszłych fryzjerów, więc to idealne miejsce, aby zacząć swoją przygodę z układaniem fryzur, farbowaniem i ścinaniem włosów. Profesjonaliści pracujący w salonie podczas trwania kursu fryzjerskiego kładą największy nacisk na praktykę. Kursant uczy się wszystkiego „w locie”, co oznacza, że teoria jest stosowana od razu w praktyce. Dzięki temu skuteczność przyswajania nowej wiedzy jest znacznie lepsza. Co ważne, salon Metamorfoza nie prowadzi zajęć grupowych, a wszystkie zajęcia prowadzone indywidualnym trybie nauczania – czas instruktora jest w pełni poświęcony jednemu uczniowi. Takie podejście znacząco podnosi jakość nauki. Indywidualny kurs fryzjerski od podstaw trwa.120 godzin i kończy go egzamin, a po jego zdaniu kursant otrzymuje zaświadczenie z MEN oraz certyfikaty po ukończonym szkoleniu. Dużym atutem jest możliwość odbycia stażu w salonie Metamorfoza – szlifowanie zdobytych umiejętności w praktyce pozwoli szybciej stać się dobrym fryzjerem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas