Materiał Partnera Rozdwojone końcówki włosów - proste i skuteczne sposoby na rozdwojone końce

Rozdwojone końcówki włosów - proste i skuteczne sposoby na rozdwojone końce

Rozdwojone końce nie dodają uroku nawet długim i ładnym włosom. To problem estetyczny i zdrowotny włosów. Może mieć wiele przyczyn, lecz dobra wiadomość jest taka, że na większość z nich mamy wpływ. Może jednak minąć trochę czasu zanim poradzimy sobie z problemem rozdwajających się końcówek, a włosy odzyskają swój dawny blask. Zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.

Rozdwojone końcówki włosów - co jest przyczyną?

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, rozdwajające się końcówki mogą mieć wiele różnych przyczyn. Jedną z nich są czynniki atmosferyczne takie jak wysoka lub niska temperatura i wiatr. Na wysokość temperatury lub podmuchy wiatru nie mamy wpływu, lecz możemy nieco chronić włosy, np. zakładając kapelusz w słoneczne, letnie dni.

Na rozdwajanie się są bardziej podatne włosy słabo odżywione lub osłabione, na przykład po niektórych zabiegach fryzjerskich (np. trwałej ondulacji). Inne możliwe przyczyny to:

  • Korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków (np. z dodatkiem alkoholu) lub z kosmetyków niedopasowanych do twojego rodzaju włosów.
  • Używanie gumek do włosów z metalowymi końcami. Zamiast nich lepiej wybrać tzw. gumki sprężynki.
  • Korzystanie z lokówki, prostownicy i suszarki z gorącym podmuchem powietrza.

Odżywienie włosów to podstawa

Jedną z najważniejszych rzeczy, które potrzebują włosy podatne na rozdwojenia, jest odżywienie, wzmocnienie i nawilżenie. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z odpowiednich kosmetyków, bądź też przejść się na profesjonalny zabieg do fryzjera. Salon fryzjerski, taki jak Glamour Marzena Piątkowska, posiada w swojej ofercie szereg zabiegów, których zadaniem jest regeneracja, wzmocnienie i odżywienie włosów.

Regularnie podcinaj końce

Jeśli masz mocno rozdwojone końcówki, zetnij je - najlepiej centymetr lub dwa nad rozdwojeniem. Oprócz tego warto regularnie podcinać włosy, gdyż rozdwojone końce “idą w górę włosa” uszkadzając go jeszcze bardziej. Twój fryzjer podpowie, jak często powinnaś podcinać swoje włosy, natomiast ogólnie rzecz biorąc, warto to robić raz na trzy miesiące.

Małe rzeczy o dużym znaczeniu

Oprócz wcześniej wspomnianych czynności, warto zmienić niektóre nawyki będące przyczyną rozdwojeń. Jednym z nich jest wymiana szczotki do czesania włosów z plastikowymi końcami, na szczotkę z włosia naturalnego lub grzebień z szerokim rozstawem zębów. Włosy powinno się czesać delikatnie, bez szarpania.

Kolejną ważną rzeczą jest sposób wycierania włosów po umyciu. Intensywne tarcie mokrych włosów może powodować uszkodzenia mechaniczne. Włosy delikatnie ściskaj ręcznikiem lub używaj do tego bawełnianej koszulki.

Opracowanie:

"Glamour" Marzena Piątkowska

Krosno , Kolejowa 14 lok. 13

Podziel się