Materiał Partnera Prosta i skuteczna regeneracja zniszczonych włosów

Prosta i skuteczna regeneracja zniszczonych włosów

Włosy mają równie duże znaczenie dla naszego wyglądu co reszta ciała. Należy o nie dbać szczególnie teraz zimą, kiedy panują niskie temperatury, które są dla nich szkodliwe. Podobnie zły wpływ ma częste farbowanie czy też używanie niewłaściwych kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Jak w łatwy sposób poradzić sobie ze zniszczonymi włosami? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czynniki szkodliwe dla włosów

Każda kobieta pragnie mieć zdrowe i piękne włosy. Są one tak samo ozdobą naszej twarzy, jak zadbana cera czy lśniący uśmiech. Niestety istnieją liczne czynniki, które mają na nie negatywny wpływ, a wiele z nich wynika z naszych nawyków. Okazuje się bowiem, że rozmaite czynności, które wydają nam się normalne w pielęgnacji włosów, są tak naprawdę szkodliwe. Na pierwszym miejscu wymienić należy suszenie poprzez intensywne pocieranie ręcznikiem. Prowadzi to do łamania włosów, a w efekcie także do napuszonej fryzury. Warto przy tym zaznaczyć, że użycie suszarki również nie jest wskazane – wysoka temperatura to jeden z najbardziej szkodliwych czynników. Dlatego też nie zaleca się mycia włosów w gorącej wodzie, które prowadzi wypłukiwania lipidowej warstwy ochronnej. Przez to kosmyki stają się kruche, skłonne do wypadania.

Częste modelowanie oraz farbowanie również źle wpływają na stan naszej fryzury. Pierwsze ze względu na użycie wysokiej temperatury w narzędziach takich jak prostownica czy lokówka, drugie z powodu ingerencji środkami chemicznymi w strukturę włosa. Regularna stylizacja przy pomocy wymienionych przyrządów prowadzi do uszkodzenia keratyny – białka kluczowego w budowie włosów – i tym samy zwiększenia podatności na łamanie. Ponadto ciasno plecione warkocze i upięcia prowadzą do nadmiernego naprężenia mieszków włosowych, a w efekcie także do ich wypadania. Warto przy tym pamiętać, że nieregularnie lub niewłaściwie stosowane kosmetyki do włosów zdziałają więcej złego niż dobrego.

Pielęgnacja włosów zniszczonych

Powinnyśmy przede wszystkim uświadomić sobie, że dbanie o piękny wygląd naszych włosów nie musi być zajęciem, które zajmie nam wiele czasu. Odpowiednie praktyki podczas mycia i czesania oraz dobór właściwych preparatów to wszystko, czego potrzebujemy. Często to wystarczy, by odbudować zniszczone kosmyki. Mokre włosy są nie tylko najsłabsze, ale też najbardziej podatne na plątanie. To powodować może ich uszkodzenie podczas czesania, dlatego dobrze jest wyszczotkować włosy przed ich myciem. Alternatywę stanowi nałożenie na mokre końcówki odżywki i rozczesanie włosów przy użyciu grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach przed jej spłukaniem. Dodatkowo zbyt częste oczyszczanie skóry głowy pozbawia je naturalnych olejków, unikajmy więc codziennego mycia, jeśli nie jest to konieczne. Suszenie przeprowadzajmy poprzez delikatne osuszanie za pomocą ręcznika.

W kwestii kosmetyków do pielęgnacji – czytajmy etykiety. Istnieje wiele typów włosów, a każdy wymaga odpowiednich zabiegów i środków zapewniających im dokładnie te składniki odżywcze, których potrzebują. W ofercie sklepów takich jak Wojpa Market znajdziemy wiele szamponów oraz odżywek o rozmaitym działaniu: przeciwłupieżowym, wzmacniającym, odbudowującym, ochronnym czy odżywczym. Stosowanie zgodnie z instrukcją w większości przypadków przyniesie spodziewane rezultaty. Należy przy tym pamiętać o używaniu tych kosmetyków stale, nie jedynie do momentu aż włosy odzyskają zdrowy wygląd. Jeśli bowiem poddajemy je regularnemu modelowaniu czy też są one z natury cienkie, łamliwe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały czas.

Opracowanie:

Sklep Wielobranżowy Wojciech Pawicki

Bodzanów , św. Jana Pawła II 2

Podziel się