Artykuł sponsorowany Profesjonalny makijaż na sesje zdjęciowe i filmowe – czym się charakteryzuje?

Profesjonalny makijaż na sesje zdjęciowe i filmowe – czym się charakteryzuje?

Dzienny makijaż – choćby wykonany z niebywałą starannością i przy użyciu świetnych produktów  – nigdy nie dorówna makijażowi profesjonalnemu. Dlaczego? Profesjonalni wizażyści dysponują nie tylko wysokiej jakości kosmetykami, ale też posiadają umiejętności, których nie sposób nadrobić kupując nawet najdroższe produkty z perfumerii.

Makijaż dzienny na zdjęciach

Dzienny makijaż może wydawać się efektowny i dobrze podkreślać naturalne piękno, ale efekt na zdjęciach zupełnie tego nie odzwierciedla.  Zdarza się, że cera, która wygląda  nieskazitelnie w świetle dziennym, nieestetycznie błyszczy na fotografii, a wszelkie próby jej zmatowienia kończą się efektem maski. Cienie na powiekach mogą całkowicie rozmywać się na matrycy aparatu i niemal stapiać ze skórą, a szminka – całkowicie zmieniać kolor.

Makijaż profesjonalny – jak wyglądać dobrze na zdjęciach?

Profesjonalny makijaż, wykonywany od zera z uwzględnieniem specyficznych kryteriów fotografii, pozwala uzyskać efekt, który zostanie uwieczniony na zdjęciu zgodnie z pierwotnym  zamierzeniem wizażysty i fotografowanej osoby.

Podstawą dobrze wykonanego makijażu fotograficznego lub filmowego są odpowiednie kosmetyki. W odróżnieniu do kosmetyków codziennego użytku produkty profesjonalne są mocniej napigmentowane i mają mniejszą ilość substancji nawilżających. Ich zadaniem nie jest dbanie o cerę, tylko wyczarowanie makijażu, który  będzie wyrazisty, intensywny i  uwieczniony zgodnie z wolą fotografa.

Stworzenie makijażu profesjonalnego – wyzwania

Aplikacja produktów płynnych jest o wiele trudniejsza niż nakładanie standardowego podkładu, płynnego rozświetlacza czy korektora. Fluidy sceniczne  mają dość tępą konsystencję i  stosunkowo szybko zasychają, dlatego wizażysta musi działać szybko i sprawnie. Prawidłowo nałożony podkład pozwala uzyskać nieskazitelnie gładką skórę o równomiernym kolorycie i odpowiednim stopniu matowości. Wysokiej klasy produkty nałożone przez wprawną wizażystę, taką jak Evemediart Ewa Jaszczyszyn,  potrafią utrzymać się na skórze przez wiele godzin, nie tworząc efektu maski.

Jak dobrać kosmetyki kolorowe do makijażu profesjonalnego?

Profesjonalne kosmetyki kolorowe, tak jak róż, szminka czy cienie, muszą być nie tylko trwałe, ale ale też wyraziste i niezbyt ciężkie konsystencji. Aplikując kolejne produkty wizażysta musi dopasować ich intensywność do warunków oświetleniowych, wymogów fotografa oraz scenerii. Aplikacja szminki wymaga dużej wprawy i oszczędności w nanoszeniu kolejnych warstw. Nowoczesny sprzęt fotograficzny i filmowy ma czułość porównywalną do czułości ludzkiego oka, dlatego wizażysta musi zachować naturalny wygląd modela, a jednocześnie wydobyć głębię kolorów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas