Materiał Partnera Podstawowe pojęcia kosmetyki estetycznej. Słowniczek

Podstawowe pojęcia kosmetyki estetycznej. Słowniczek

Kosmetyka estetyczna pomaga pielęgnować ciało oraz twarz. Składają się na nią zabiegi, które nie tylko poprawiają kondycję skóry, ale także modelują poszczególne części ciała. Dzięki zabiegom kosmetyki estetycznej możliwe jest uzyskanie zadziwiających rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Poznaj związane z nią pojęcia!

Kwas hialuronowy – naturalnie znajduje się niemal w każdym fragmencie ludzkiego ciała w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Jest składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej oraz budulcem ścian naczyń krwionośnych. Jego zdolność do wiązania cząsteczek wody sprawia, że wykorzystuje się go także w kosmetyce. Pozyskiwany jest wówczas metodami biotechnologicznymi, dzięki czemu ma łagodne działanie i jest bardzo bezpieczny. Świetnie sprawdza się do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy, ujędrniania skóry czy nieinwazyjnej korekty wybranych części ciała.

Peptydy – są krótkołańcuchowymi białkami, które zbudowane są z niewielkiej ilości aminokwasów. Peptydy wykorzystuje się w kosmetyce. Poprawiają one wygląd skóry bez inwazyjnych metod. Określane są często jako naturalny botoks, ponieważ mają podobne działanie – przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i wygładzające. Zabiegi na bazie liofilizowanych peptydów przeprowadzane są np. w Klinice Medycyny Estetycznej HALLMEDICA.

Mikronakłuwanie – to kontrolowane uszkodzenie skóry, które ma na celu pobudzenie jej do intensywnej regeneracji i odnowy. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem różnej długości igieł, przez które przepływa fala radiowa. Mikronakłuwanie daje efekt głębokiego liftingu skóry, pobudza krążenie krwi, a jednocześnie redukuje zmarszczki. 

Peeling chemiczny – polega na aplikacji dobranej do rodzaju skóry substancji chemicznych (najczęściej kwasów), które przyspieszają odnowę komórkową. Peeling chemiczny usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrzne oraz wspomaga regenerację naskórka. Dzięki czemu zmarszczki zostają wygładzone, a skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i świeża.

Toksyna botulinowa – jest bardzo silnie działającą naturalna toksyną, która hamuje uwalnianie acetylocholiny, odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa znana jest najczęściej pod pojęciem Botox.

Stosowana jest głównie do wygładzania zmarszczek oraz modelowania twarzy. Preparaty z toksyną botulinową, które wykorzystywane są w kosmetologii są odpowiednio przebadane i sprawdzone, przez co w pełni bezpieczne.

Komórki macierzyste – z uwagi na swoje cenne właściwości są coraz częściej wykorzystywane w wielu zabiegach kosmetycznych, jak np. CGF (concentrated growth factors). W czasie zabiegu wykorzystuje się komórki macierzyste pozyskane z krwi pacjenta. CGF Liquid świetnie sprawdza się w walce z procesami starzenia skóry, usuwaniem zmarszczek czy przebarwień. Natomiast w kosmetykach nie są wykorzystywane żywe komórki, a jedynie ekstrakty pochodzące z roślinnych komórek macierzystych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas