Materiał Partnera Piękno bez użycia skalpela – poznaj moc kwasu hialuronowego.

Piękno bez użycia skalpela – poznaj moc kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją, która znajduje wszechstronne zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go – między innymi- do tworzenia bezpiecznych wypełniaczy, które służą do redukcji widoczności bruzd i zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany jest również do modelowania twarzy i sylwetki. To także popularny i bardzo ceniony składnik wielu kosmetyków o działaniu silnie nawilżającym. Czym właściwie jest ta substancja?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który występuje u wszystkich organizmów żywych. Substancja ta stanowi jeden z budulców macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Kwas hialuronowy posiada niezwykłą zdolność przyłączania cząsteczek wody i odpowiada za prawidłowe nawilżenie komórek. Niestety wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co sprzyja powstawaniu zmarszczek, bruzd i występowaniu wielu problemów natury estetycznej.

Niedobory tej substancji w skórze uzupełniać można poprzez stosowanie maseczek, serum i kremów z duża zawartością kwasu hialuronowego. Zdecydowanie lepsze efekty dają jednak profesjonalne zabiegi upiększające wykonywane pod okiem specjalistów. Wśród nich prym wiodą iniekcje kwasem hialuronowym.

Do czego można stosować wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego?

Jak informuje ekspert z Ośrodka Medycyny Estetycznej Kuźniczki - wszystkie wypełniacze stosowane przez specjalistów zawierają usieciowany kwas hialuronowy, który charakteryzuje się specyficznymi właściwościami fizykochemicznymi. Z tego też względu możliwe jest stworzenie preparatów o różnym zastosowaniu, lecz podobnym składzie.

Warto podkreślić bowiem, że innych wypełniaczy używa się do wypełniania policzków, a innych do redukcji cieni pod oczami. Preparaty z kwasem hialuronowym stosowane są również do powiększania ust, modelowania linii żuchwy, wypełniania bruzd i zmarszczek, odbudowy skroni i poprawy kształtu nosa. Zapewniają one niemalże natychmiastowy efekt bez użycia skalpela. Zabiegi tego typu są bezpieczne, mało inwazyjne i dostępne dla każdego.

Zalety stosowania wypełniaczy

Dzięki zastosowaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, buzia zyskuje młodszy i promienny wygląd. Możliwe jest także wyrównanie proporcji twarzy i złagodzenie jej rysów. Zmarszczki są w całości wygładzone lub znacznie mniej widoczne. Kwas hialuronowy jest doskonałą alternatywą dla botoksu, gdyż nie powoduje zniekształcenia włókien kolagenowych, co z czasem skutkuje nienaturalnym wyglądem. Wypełniacze tego typu nie są przesadnie drogie, dzięki czemu na zabieg mogą pozwolić sobie osoby zarówno mniej, jak i bardziej zamożne.

Pamiętajmy jednak, by zabiegi polegające na wstrzykiwaniu preparatów kwasu hialuronowego wykonywać w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej. Zyskujemy wówczas gwarancję satysfakcjonujących efektów. Niestety popularność iniekcji kwasem hialuronowym sprawiła, że usługi tego typu świadczą również osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Podejrzanie niska cena zabiegu powinna wzbudzić naszą czujność. Lepiej zapłacić trochę więcej, niż być oszpeconym na długie miesiące.

Opracowanie:

Podziel się