Artykuł sponsorowany Nieśmiertelne trendy w makijażu dziennym i wieczorowym

Nieśmiertelne trendy w makijażu dziennym i wieczorowym

Trendy w modzie i makijażu wciąż się zmieniają. Jednak tak, jak są nieśmiertelne ubrania, takie jak mała czarna, biała koszula, ołówkowa spódnica czy czerwone szpilki, które będą modne niezależnie od sezonu, tak i w wizażu istnieją pewne sposoby malowania, które należą do klasyki i sprawdzą się na każde wielkie wyjście lub na co dzień. Jak się malować, żeby zawsze wyglądać stylowo i o jaki makijaż na imprezę poprosić kosmetyczkę?

Stałe trendy w makijażu dziennym

Makijaż dzienny to taki, który wykonujemy przed pójściem do pracy, na uczelnię, na zakupy czy spotkanie biznesowe. Jego rolą jest przykrycie zmęczenia i efektów stresu. Make-up dzienny powinien odmładzać, sprawiać, że cera stanie się promienna, a oko „otworzy się”, ukazując piękny kolor soczewki.

Sezony się zmieniają, a wraz z nimi kolory kosmetyków do makijażu dziennego. Dodatkowo w zależności od pory roku powinno być go mniej lub więcej (ciężki make-up może chronić przed mrozem, ale „spłynie” latem). Są jednak takie trendy, które sprawdzą się zawsze i będą pasować  każdej kobiecie, niezależnie od wieku i typu urody.

Najważniejszy w codziennym make-upie jest podkład. Bezwzględnie powinien być dopasowany do stanu i typu skóry. Ważny jest kolor – podkład nie może być za jasny, ani za ciemny, bo zepsuje cały efekt. Najlepiej rozprowadzić go na twarzy beauty blenderem. Oprócz tego pod oczami powinien zostać wklepany zielony korektor, który ukryje cienie. Na końcu na strefę T nanosimy puder dobrany do podkładu.

Cienie do makijażu dziennego, które sprawdzą się w każdej sytuacji to matowe beże i odcienie brzoskwiniowe. Są to najbardziej naturalne kolory, pasujące do każdego koloru soczewki. Powiększają także oko i ukrywają zmęczenie. Oczy można podkreślić także eyelinerem – ten nigdy nie wychodzi z mody. Na końcu rzęsy, najlepiej doczepione metodą klasyczną lub 2D-3D. Finiszem powinien być delikatny róż naniesiony na kości policzkowe oraz delikatny błyszczyk do ust lub pomadka nawilżająca.

Nieśmiertelny makijaż wieczorowy

W makijażu wieczorowym co kilka miesięcy zmienia się kolorystyka, a cienie i szminki są coraz bardziej odważne. Istnieją jednak nieśmiertelne klasyki, które z przyjemnością wykonają profesjonalne wizażystki ze śląskiego Salonu Kosmetycznego "Editt".

Baza do make-upu wieczorowego powinna być ta sama – dobry podkład, puder i korektor. Największe pole do popisu to usta i oczy. Jeśli zdecydujemy się na podkreślenie jednego elementu, na drugim powinniśmy uniknąć mocnych akcentów. I tak na ustach może pojawić się kolorowa szminka – najlepiej klasycznie czerwona, w kolorze zbliżonym do… dziąseł! Ten makijażowi trick pomoże uniknąć efektu „żółtych zębów”. Jeśli zdecydujemy się na podkreślenie oczu, nieśmiertelnym trendem jest „smokey eyes”, czyli trzy odcienie danego koloru naniesione na całą powiekę, aż do brwi. Zwieńczeniem doskonałego makijażu oka będą rzęsy przedłużone metodą 4D, które dadzą spektakularny Hollywood Effect!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter