Artykuł sponsorowany Na czym polega pedicure z opracowaniem podeszwy? Wyjaśniają specjaliści z salonu kosmetycznego ManiTU

Na czym polega pedicure z opracowaniem podeszwy? Wyjaśniają specjaliści z salonu kosmetycznego ManiTU

Pedicure wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym, takim jak ManiTU, pozwala nie tylko zadbać o estetyczny wygląd stóp, ale również zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu przykrych dolegliwości i problemów zdrowotnych związanych z powstawaniem odcisków, wrastaniem paznokci, nadmiernym rogowaceniem naskórka czy suchymi, popękanymi piętami. Jak wygląda wspomniana procedura? Ile trzeba zapłacić za zabieg? Sprawdź.

Pedicure krok po kroku

Pedicure z opracowaniem podeszwy to wieloetapowy zabieg, na który składa się szereg różnych czynności. Najpierw specjalistka przeprowadza wywiad z daną osobą. Podczas rozmowy zbiera informacje na temat oczekiwań oraz potrzeb klientki. Następnie dokonuje poglądowej oceny stóp i na tej podstawie dobiera optymalne metody działania. Potem frezuje i wygładza skórę pięt, śródstopi, podbić oraz palców za pomocą odpowiednich nakładek ściernych (ich gradacja zależy od stopnia zrogowacenia naskórka). Później powtarza przywołaną procedurę w okolicach wałów paznokciowych i opracowuje skórki.

Kolejny etap polega na skróceniu i opiłowaniu paznokci na prosto. Gdy zostanie im nadany właściwy kształt, przychodzi pora na oczyszczenie płytek i nałożenie  bazy do pedicure, która wypełnia ewentualne ubytki. Po utwardzeniu preparatu w specjalnej lampie kosmetycznej można przystąpić do malowania paznokci. Zazwyczaj wykonuje się tak zwany french przy użyciu lakieru hybrydowego. W ostatniej fazie zabiegu specjalistka przeprowadza peeling stóp, a na koniec wmasowuje w skórę krem o działaniu nawilżającym i odżywczym. 

Czy jednak pedicure jest dobry dla każdego? Niestety nie. Czasem kondycja stóp nie pozwala na wykonanie zabiegu. Wrastające paznokcie, bardzo duże odciski, grzybica czy inne problemy skórne wymagają specjalistycznego leczenia w gabinecie dermatologa lub podologa. 

Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne mogą być przeprowadzane wyłącznie na zdrowych stopach oraz paznokciach. 

Ile kosztuje pedicure w salonie kosmetycznym?

Koszt zabiegu zależy przede wszystkim od zakresu oraz rodzaju realizowanych czynności. Pedicure z opracowaniem podeszwy zwykle jest nieco droższy niż standardowe malowanie paznokci, ale nie odciąża zbyt mocno budżetu. Można się o tym przekonać, patrząc na ofertę salonu kosmetycznego ManiTU, gdzie trzeba za niego zapłacić mniej niż 150 złotych. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas