Artykuł sponsorowany Manicure tytanowy szansą na piękne paznokcie

Manicure tytanowy szansą na piękne paznokcie

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych paznokciach. Jednak często są one osłabione, rozdwajają się, po prostu nie wyglądają estetycznie. Receptą w takiej sytuacji może być manicure tytanowy, który pozytywnie wpływa na kondycję płytki paznokcia oraz skóry wokół nich. Zabieg wykonać można u profesjonalnego stylisty paznokci, a jego cena jest zbliżona do standardowego zabiegu jaki zazwyczaj wykonujemy u kosmetyczki.

Czym jest manicure tytanowy?

Manicure tytanowy to metoda znana w Stanach Zjednoczonych już od ponad dwudziestu lat, a od niedawna stosowana również w polskich gabinetach kosmetycznych. Jest to metoda, która powoli wypiera bardzo popularną hybrydę. Dlaczego? Utrzymuje się tak samo długo, ale nie niszczy płytki paznokcia. Manicure tytanowy to nowoczesny sposób na wzmocnienie paznokci. Dzięki niemu uzyskujemy trwałość przy zachowaniu naturalnej grubości płytki paznokcia. Jego trwałość jest uzależniona od szybkości wzrostu paznokcia, ale zazwyczaj jest to nawet pięć tygodni. Co ważne, nie wymaga użycia lampy UV i odtłuszczaczy dzięki czemu jest to zabieg bezzapachowy i bezpieczny dla zdrowia w tym dla kobiet w ciąży. Przed wizytą u stylistki paznokci warto zadbać o kondycję płytki paznokcia i skórek. Proszek tytanowy używany podczas zabiegu może osadzać się na skórkach i powodować lekkie podrażnienia co wpływa na znacząco na komfort.

Jak wygląda zabieg?

Najlepiej, aby manicure tytanowy wykonał specjalista – stylista paznokci w zakładzie kosmetycznym. Zabieg zazwyczaj trwa około godziny, ale efekty są naprawdę piorunujące. Kosmetyczka najpierw dezynfekuje dłonie, a następnie przygotowuje płytkę paznokcia do zabiegu. Wymaga to zmatowania paznokcia przez użycie odpowiedniego pilnika. W dalszej kolejności na płytkę paznokcia nanoszona jest baza. Następnie każdy paznokieć wkładamy do pojemnika ze specjalnym kolorowym pudrem, który przykleja się do płytki. W jego składzie jest między innymi dwutlenek tytanu (składnik kolorowych kosmetyków), polimer akrylowy odpowiedzialny za utwardzenie płytki paznokcia i kolorowe pigmenty. Czynność tę należy powtórzyć dwa razy, a nadmiar pudru należy strzenąć. Drobny pyłek aplikowany na paznokieć wysycha pod wpływem powietrza. Następnie na paznokieć nakładamy lakier nawierzchniowy. Na koniec zabiegu kosmetyczka nakłada płyn, dzięki któremu paznokieć zostaje utwardzony i wysuszony. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas