Artykuł sponsorowany Makijaż weselny bez tajemnic

Makijaż weselny bez tajemnic

Ślub to nie tylko przysięga małżeńska. To także uroczystość dla rodziny i przyjaciół, oraz dla Państwa Młodych, którzy w tym dniu muszą prezentować się szczególnie elegancko i wytwornie. Jest to szczególnie wyzwaniem dla Panny Młodej, bo musi zadbać zarówno o piękną suknię, jak i o fryzurę oraz makijaż weselny, które będą dopełnieniem stroju. Najpiękniejsza Panna Młoda w najpiękniejszym dniu jej życia – o to właśnie chodzi.

Jak przygotować się do wesela?

Przygotowania do ślubu obejmują wybór sali weselnej, menu dla gości na całonocną zabawę, odpowiedniej muzyki, przy której bawić się mogą wszyscy, od najmłodszych, po seniorów. Trzeba też przystroić kościół, no i oczywiście zadbać o siebie. Dla Panny Młodej biała suknia to wybór oczywisty, ale krojów i stylów jest taka mnogość, że każda młoda dama może wybrać tę, która najlepiej pasować będzie do jej stylu i charakteru. Aby dopełnić całości, odpowiednia fryzura musi swym kształtem i sposobem upięcia podkreślać fason sukni, zaś makijaż winien stać się prawdziwym zwieńczeniem dzieła. Warto poświęcić czas, by wybrać ten właściwy i sugerowanie się przemijającą sezonową modą nie jest w tym przypadku najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Na ten najważniejszy dzień w życiu warto sięgnąć do klasyki i wybrać tonację barw i kształty, w których po prostu czujemy się najlepiej. Profesjonalna stylistka zresztą na pewno właśnie to doradzi. Jeśli lubisz się wyraźnie malować i czujesz się pewnie w mocnych, kontrastowych barwach, to na twoje wesele będą one pasować idealnie. Jeśli zaś wolisz prostotę, to twoja kosmetyczka z pewnością znajdzie sposób, by delikatnymi muśnięciami koloru zrobić z ciebie olśniewającą piękność.

Makijaż próbny i ten właściwy

Stylistka, zanim przystąpi do wykonania właściwego makijażu ślubnego, powinna zaproponować kilka wariantów, omówić twoje potrzeby i wymagania. Bardzo istotne jest też wykonanie ślubnego makijażu próbnego. Może ci się wydawać, że to zbytek, ale jednak warto, z kilku względów. Kiedy zobaczysz wybrany makijaż na swojej twarzy, pewnie będziesz chciała zasugerować kilka korekt, a może nawet całkowicie zmienisz koncepcję swojego wyglądu. Zwykle salony kosmetyczne takie jak Projekt Paweł Mróz proponują wykonanie makijażu próbnego około trzy miesiące przed datą ślubu, co daje możliwość ewentualnego powtórzenia próby. Dobrze, jeśli na dzień wykonania makijażu próbnego zaplanujesz także próbną sesję fotograficzną albo jakieś przyjęcie, będziesz wtedy miała okazję sprawdzić zarówno to, jak wyjdziesz na zdjęciach, jak również wytrzymałość makijażu. W końcu to właśnie ta cecha jest najważniejsza, bo makijaż musi wyglądać świeżo i efektownie także rano, po całej nocy weselnej. Dlatego ogromne znaczenie ma wysoka jakość kosmetyków użytych przez twoją stylistkę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas