Materiał Partnera Makijaż permanentny brwi – metody wykonania

Makijaż permanentny brwi – metody wykonania

Makijaż permanentny brwi jest pewną alternatywą dla wszystkich tych, co nie lubią ich malować kosmetykami bądź zwyczajnie nie chcą na to tracić czasu. Pozwala na trwałą poprawę wyglądu, kształtu oraz grubości łuków brwiowych. To również świetna opcja dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sporty, szczególnie wodne, gdyż niestraszny mu deszcz, woda w basenie czy morzu.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny swoje początki ma w starożytności. Jego prekursorami byli Chińczycy, którzy poprawiali urodę i zdobili ciało aplikując w skórę barwnik roślinny przy pomocy igły do zszywania jedwabiu. Metodzie tej bliżej było do tatuażu, gdzie barwnik wprowadza się wieloma nakłuciami skóry, niż obecnie stosowanego makijażu permanentnego, który polega na wdrapywaniu barwnika szybko wirującą igłą. Zadaniem makijażu permanentnego jest podkreślenie konturów i zatuszowanie niedoskonałości twarzy. Można nim podkreślić kształt ust czy kontur oczu. Najczęściej jednak wykonywany jest makijaż permanentny brwi. To właśnie w nim specjalizuje się pani Patrycja Domżał, właścicielka mobilnego studia kosmetycznego Brow Master. Proponowany jest osobom, które mają brwi niesymetryczne, przerzedzone, bardzo jasne albo zbyt cienkie, a także cierpiących z powodu uczulenia na kosmetyki do makijażu tradycyjnego. Mogą z niego skorzystać osoby, które wskutek chemioterapii straciły brwi i rzęsy.

Metody wykonania

Zabieg makijażu permanentnego powinien być wykonany przez profesjonalną linergistkę. Dzieli się na trzy etapy. Pierwszym krokiem jest konsultacja, mająca na celu wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, oraz wykonanie tradycyjnymi kosmetykami próbnego rysunku. Następnie, jednorazową igłą w miejscowym znieczuleniu, wprowadzony zostaje atestowany barwnik. W przypadku brwi są to odcienie szarości i brązu. Zabieg trwa od 1 do około 3 godzin. Wszystko zależy od obszaru i trudności rysunku. Ostatnim krokiem jest skorygowanie makijażu. Następuje ono po około 4 tygodniach, kiedy to wszystko się wygoi, a strupki znikną. Polega na dopigmentowaniu ubytków tak, by makijaż wyglądał perfekcyjnie i naturalnie. Makijaż permanentny brwi wykonywany jest kilkoma metodami. Microblading, inaczej nazywany metodą włoskową bądź piórkową, utrzymuje się od pół do półtora roku. Zastosowanie tej techniki pozwala uzyskać efekt zagęszczenia brwi i uzupełnić niewielkie braki w łuku brwiowym. Wygląda bardzo naturalnie. Metoda cieniowania, inaczej ombre brows, wyraźnie podkreśla kształt łuku brwiowego i daje efekt cienia. Utrzymuje się około 2-3 lata. Polega na tym, że barwnik na końcu brwi jest ciemniejszy, co pozwala na wyostrzenie jej kształtu. Stosowana jest także metoda hybrydowa będąca połączeniem microbladingu i ombre. Zalecana do rekonstrukcji brwi bądź przykrycia starego makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny służy nie tylko do podkreślenia walorów kobiecej urody. Profesjonalnie wykonany, doskonale maskuje wszelkie niedoskonałości, tuszuje blizny, plamy pigmentacyjne oraz przebarwienia, jak też gwarantuje naturalny, ale widoczny efekt liftingu.

Podziel się