Materiał Partnera Liposukcja kawitacyjna bez tajemnic

Liposukcja kawitacyjna bez tajemnic

Pozbycie się niechcianych kilogramów bywa trudne i uciążliwe. Dieta nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, a nie każdy jest w stanie wykonywać ćwiczenia odchudzające. Na szczęście kosmetologia estetyczna jest już na tyle zaawansowana, że bez problemu można pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Na czym polega więc liposukcja kawitacyjna i kiedy są widoczne pierwsze efekty? Dowiesz się tego z naszego artykułu. 

Co to jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna to jedna z bezinwazyjnych i bezbolesnych metod stosowanych w kosmetologii w celu wyszczuplania i modelowania ciała. Polega ona na rozbijaniu błony komórkowej komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków — cząsteczki w tkankach wpadają w drgania i zostają odprowadzone do przestrzeni międzykomórkowej. Następnie zostają przetransportowane do wątroby i w ciągu 4-5 dni usuwane w naturalny sposób z organizmu. 

Sam zabieg polega na masażu odpowiedniej części skóry wydzielającą ciepło głowicą. Pozwala to na dotarcie do wszystkich tkanek, przy jednoczesnym działaniu znieczulającym i odprężającym. Stosowane są również preparaty pielęgnacyjne, takie jak  kofeina, retinol, fosfatydylocholina i algi.

Wskazówki dotyczące zabiegu 

Zabieg liposukcji kawitacyjnej nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak warto pić przed nim więcej wody niż zazwyczaj — przyspieszy to usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu. Natomiast po wizycie w gabinecie należy postawić na lekkostrawną dietę, najlepiej o ujemnym bilansie energetycznym. Dobrym pomysłem będą również zabiegi drenujące. 

Nie wolno także zapominać o przeciwwskazaniach, na przykład: ciąża i karmienie piersią, nadciśnienie, choroby nowotworowe, słaba krzepliwość krwi, zmiany skórne. 

Efekty liposukcji kawitacyjnej 

W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów, w tym przypadku efekty widoczne są od razu. Liposukcja kawitacyjna polecana jest do takich obszarów jak uda, brzuch, ramiona, okolice kolan i talia. Natomiast w celu uzyskania pełnych rezultatów najlepiej jest umówić się na około 6 wizyt, choć ich dokładną ilość powinien określić kosmetolog. Jednym z gabinetów, który wykonuje taki zabieg Studio Figura we Wrocławiu. 

Czego oprócz usunięcia tkanki tłuszczowej możemy się spodziewać po liposukcji kawitacyjnej? Przede wszystkim wygładzenia cellulitu i usprawnienia procesu przemiany materii. Może okazać się także dodatkową motywacją do pracy nad własną sylwetką. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas