Artykuł sponsorowany Która metoda przedłużania paznokci jest najlepsza?

Która metoda przedłużania paznokci jest najlepsza?

Stylizacja paznokci z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Profesjonalne manicurzystki stale poszerzają swoje oferty o najnowsze metody zdobienia. Przedłużanie paznokci pozwala stworzyć na palcach prawdziwe dzieło sztuki, nawet w przypadku kobiet, których naturalna płytka jest cienka i łamliwa. Żel, akryl, czy może jedwab – która metoda przedłużania sprawdza się najlepiej?

Przedłużanie metodą akrylową

Akryl jest materiałem szczególnie odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz środki chemiczne. Może wytrzymać wiele tygodni w perfekcyjnym stanie, a jedyne, o czym trzeba pamiętać to regularne uzupełnianie odrostu – mniej więcej co 3-4 tygodnie. Jedną z wad akrylu jest nadmierne przesuszanie się skórek, dlatego codziennie należy aplikować olejek lub krem nawilżający. Poleca się również dwa razy w tygodniu nakładać na dłonie maskę odżywczą. Sposób sam w sobie nie jest trudny. Akryl z formie sproszkowanej miesza się ze specjalnym liquidem, a następnie przy pomocy powstałej substancji buduje paznokieć.

Przedłużanie metodą żelową

Żele to zdecydowanie najchętniej wybierany sposób przedłużania paznokci. Wykonuje się je dość szybko i łatwo. Kolejne warstwy żelu są nakładane na naturalną płytkę, a następnie utwardzane w lampie UV. W ten sposób można uzyskać dowolny kształt i długość. Żel można również budować na tipsie, co pozwoli stworzyć jeszcze dłuższy paznokieć, przy mniejszym ryzyku złamania. Istotne jest, aby wybrać odpowiedni żel. Budując paznokieć na formie, używa się żelu gęstego, natomiast na tipsie rzadkiego lub średnio gęstego. Do żelu bezbarwnego można dodawać wszelkiego rodzaju brokaty i pigmenty, dzięki czemu paznokcie nie tylko będą przedłużone, ale też zyska się niezwykle trwały i perfekcyjny manicure. Paznokcie żelowe wyglądają o wiele bardziej naturalnie od akrylowych, jednak mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Oprócz tradycyjnych metod akrylowych i żelowych, od jakiegoś czasu można znaleźć na rynku produkt innowacyjny, który łączy w sobie cechy obu substancji. Jest to akrylożel, który służy do przedłużania paznokci oraz tworzenia fantazyjnych zdobień 3D. Praca z nim jest bardzo łatwa, a materiał sam w sobie trwały.

Przedłużanie jedwabiem fiberglass

Przedłużanie paznokci jedwabiem jest nieco mniej znaną metodą niż poprzednie. Szkolenia ze wszystkich wymienionych sposobów organizuje między innymi firma Supply Nails, której siedziba znajduje się w Łodzi. Na czym polega metoda fiberglass? Na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę rzadkiej resiny i przyklejamy dobrze docięty kawałek jedwabiu. Następnie budujemy resiną kolejne warstwy, utrwalając je aktywatorem. Efekt jest bardzo naturalny i wytrzymały. Metoda ta nie tylko przedłuży paznokcie, ale też wzmocni i zregeneruje naturalną płytkę.  Ze względu na nieinwazyjność warto wprowadzić ją do swojego salonu.

Która metoda sprawdzi się lepiej? Zdania na ten temat są podzielone. Każda ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Żeby poszerzyć grono zadowolonych klientek, warto nauczyć się wszystkich trzech sposobów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter