Artykuł sponsorowany Koloryzacja włosów metodą ombre i refleksami - najważniejsze informacje z salonu Fryzjernia

Koloryzacja włosów metodą ombre i refleksami - najważniejsze informacje z salonu Fryzjernia

Jeśli czeka Cię wizyta u fryzjera, ale nie jesteś zdecydowana, jaki zabieg wybrać, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym różnią się dwie najpopularniejsze metody koloryzacji. Mowa o ombre i refleksach. Sprawdź, na czym to polega i jakich efektów możesz spodziewać się po koloryzacji tego typu. Zobacz, jak łatwo odświeżyć fryzurę z salonem Fryzjernia.

Na czym polega koloryzacja ombre?

Udając się do fryzjera, zazwyczaj godzimy się na rzeczy, których nie rozumiemy. Ciężko trafić na osobę, która w przejrzysty sposób będzie w stanie wytłumaczyć, co zamierza zrobić z włosami klientki i na czym polegają oferowane usługi fryzjerskie. Kolory farb oraz ich producent, sposób nakładania i cieniowania - to wszystko ma ogromne znaczenie. Warto przyjrzeć się dokładnie producentom farb oraz innych kosmetyków - popularne to Goldwell lub np. Kevin Murphy. Jeśli chodzi o koloryzację, to ostatnimi czasy najpopularniejsze stało się farbowanie włosów metodą ombre oraz refleksy. Na czym to polega?

Otóż metoda ombre oznacza rozjaśnianie włosów, ale dopiero od połowy ich długości. Jest przeprowadzana stopniowo, a włosy są najjaśniejsze na samych końcach. Wymaga doświadczenia, więc należy ją przeprowadzić tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, a najlepiej jeśli w ich ofercie znajduje się także koloryzacja bezamoniakalna. Ta metoda koloryzacji jest najczęściej wybierana przez kobiety z ciemnymi włosami, gdyż efekt jest wtedy najbardziej widoczny. Natomiast sprawdzi się również u blondynek czy rudowłosych. Dla osób lubiących eksperymenty coraz częściej do koloryzacji ombre wykorzystuje się odważne kolory np. fioletowy czy niebieski.

Na czym polega koloryzacja refleksami?

Jak tłumaczy specjalista z salonu fryzjerskiego Fryzjernia Natalia Jaros, refleksy to bardzo cienkie pasemka, nałożone w sposób raczej spontaniczny. Im bardziej nie są one nałożone w precyzyjnych odstępach, tym lepiej. Ten rodzaj koloryzacji ma tylko odświeżyć włosy, więc ma delikatny efekt. Refleksy nakłada się tuż u nasady włosa lub najdalej od 1 do 2 cm od skóry głowy. Należy pamiętać, że aby utrzymać naturalny efekt, należy wybrać farbę maksymalnie o dwa tony jaśniejszą od naturalnego koloru włosów. Ten zabieg często mylony jest z popularnym baleyage.

Warto wiedzieć, że ombre najlepiej wygląda na ciemnych włosach i najczęściej wykonywane jest przy włosach o kolorze brązowym, połączonych z blondem. Natomiast refleksy będą najlepszą opcją dla blondynek oraz wszystkich posiadaczek jasnych, tak zwanych mysich włosów.

Skorzystaj z oferty salonu Fryzjernia

Salon Fryzjerski Fryzjernia, zlokalizowany w Katowicach, oferuje szeroką gamę usług fryzjerskich dla klientów w każdym wieku. Wśród głównych usług znajdują się strzyżenie damskie, męskie i dziecięce, w tym podcinanie grzywki, strzyżenie krótkich i długich włosów oraz pielęgnacja brody. Salon specjalizuje się również w koloryzacji włosów, oferując dekoloryzację, koloryzację na jeden lub dwa kolory, rozświetlenie włosów oraz baleyage. Klienci mogą również skorzystać z upięć okolicznościowych, takich jak fryzury na sesje, stylizacje dzienne czy awangardowe. Dodatkowo, salon oferuje upięcia ślubne. Fryzjernia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty 8:00-14:00.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas