Artykuł sponsorowany Kiedy ciało prosi o masaż...

Kiedy ciało prosi o masaż...

Masaż może być wybawieniem nie tylko dla ciała, ale i umysłu. Także w przypadkach, gdy nie jest elementem rehabilitacji, może pozytywnie wpływać na poprawę zdrowia i samopoczucia, a nawet pozwolić na spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy. Ciało i psychika często dają sygnały, na które odpowiedzią może być relaksujący, głęboki lub leczniczy masaż ciała. Kiedy warto udać się do masażysty?

Siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia dotyczy w dzisiejszych czasach większości wykonywanych zawodów. Nawet dobrze dobrane meble, które mają ułatwić utrzymanie odpowiedniej pozycji nie uchronią przed bólami mięśni ramion i pleców. Jednym z rodzajów bólu, na które masaż może pomóc, to także rozpychający ból bioder.

Osoby prowadzące siedzący tryb życia nierzadko mają też problem z puchnięciem nóg. Dobrze wykonany masaż, połączony z drenażem limfatycznym, pozwoli na zniwelowanie tego problemu.

Osobom, o obolałych mięśniach, które borykają się też ze sztywnieniem karku i ramion, poleca się m.in. masaż klasyczny czy masaż gorącymi kamieniami. Można je wykonać w salonie Verde Massage & Beauty z Krakowa, który w swojej ofercie ma bardzo szeroki wybór zabiegów w różnych technikach, wykonywanych przez specjalistów.

Silny stres

Wskazaniem do masażu jest też silny stres – zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Można mieć pracę, która wymaga aktywności fizycznej przez większość dnia, a i tak borykać się z napiętymi mięśniami i sztywnieniem. Spowodowane jest to reakcją organizmu na stres i duże emocje.

W takiej sytuacji odpowiedni będzie masaż antystresowy, relaksujący albo taki z wykorzystaniem muzyko- i aromaterapii. Dzięki wyciszeniu się połączonym z rytmicznym uciskaniem obolałych miejsc można z innej perspektywy spojrzeć na swoje problemy. Regularne korzystanie z tego typu zabiegów to także w pewnym sensie uzbrojenie się na przyszłość i zmniejszenie dolegliwości w dłuższej perspektywie.

Efekty długofalowe

Masaż, szczególnie taki powtarzany przynajmniej co 2-3 tygodnie, niesie za sobą długofalowe efekty. Przede wszystkim zmniejsza napięcie, a więc ból, a każda kolejna wizyta pozwala masażyście na wniknięcie w jeszcze głębsze warstwy uruchomionych do pracy mięśni. Nawet, jeśli codzienne nawyki nie ulegną zmianie, to ramiona, plecy czy kręgosłup będą funkcjonowały zdecydowanie lepiej.

Zmniejszenie tego napięcia, a także możliwość wejścia w stan głębokiego relaksu ułatwia także zasypianie i świetnie podziała na osoby, które borykają się z bezsennością. Bez odczuwania bólu łatwiej jest się wyciszyć, a także ułożyć wygodnie na łóżku.

Zrelaksowany umysł to także lepsze samopoczucie na co dzień. Sam zabieg poprawia humor, a uwolnienie się od dolegliwości – nawet, jeśli wcześniej nie były tak odczuwalne – podświadomie wpływa na nastrój.

Masaż poprawia także ukrwienie, może przyspieszać metabolizm i zmniejszyć opuchliznę. Niektóre jego wersje, takie jak masaż bańką chińską czy masaż antycellulitowy w realny sposób mogą wpłynąć na wygląd sylwetki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas