Artykuł sponsorowany Jakie są plusy i minusy makijażu permanentnego brwi?

Jakie są plusy i minusy makijażu permanentnego brwi?

Makijaż permanentny w ostatnich latach zyskał ogromną popularność i coraz więcej kobiet się na niego decyduje. Prócz licznych zalet ma on jednak kilka wad, o których warto pamiętać przed zabiegiem. Tak jak każda trwała ingerencja w nasze ciało – powinien być on całkowicie przemyślaną decyzją. Na czym polega makijaż permanentny i czym warto się na niego zdecydować?

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest drobnym zabiegiem, jednak wymaga ingerencji w skórę, dlatego przed podjęciem decyzji najpierw należy wykonać próbę uczuleniową. Ze względu na trwałość, powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczone i odpowiednio wykwalifikowane osoby. Cały proces polega na wprowadzeniu pod skórę barwników przy pomocy cienkiej igły i wygląda bardzo podobnie do klasycznego tatuowania. Istotne jest nie tylko właściwe dobranie kształtu brwi, ale również ich odcienia, żeby efekt wyglądał jak najbardziej naturalnie. Ilona Wesołowska z Oazy Urody przestrzega przed makijażem permanentnym wykonywanym przez amatorki – szczególnie w warunkach domowych. Może dochodzić do zakażenia, a w przypadku popełnienia błędów ich wyeliminowanie może okazać się trudne, a nawet zupełnie niemożliwe. Nikt z nas nie chciałby chodzić ze szpecącym tatuażem – zwłaszcza w okolicy twarzy!

Wady i zalety makijażu permanentnego brwi

Permanentność jest zarówno wadą, jak i zaletą. Makijaż wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym będzie estetyczny i może doskonale się prezentować nawet przez lata, mimo tego, że barwniki z czasem zaczynają blaknąć i konieczna będzie poprawka. Największym plusem, który wymieniają kobiety, jest oczywiście brak konieczności codziennej stylizacji brwi. Czynność ta ogranicza się wyłącznie do wyrywania włosków pojawiających się w niepożądanych miejscach, a Twoje brwi i tak będą wyglądały olśniewająco! Jeśli chodzi o minusy, niekomfortowe mogą być pierwsze dni po wykonaniu zabiegu, gdyż może pojawiać się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Całość jednak goi się bardzo szybko.

Warto przyjrzeć się zdjęciom przed i po zabiegu, które posiada w swoim portfolio większość kosmetyczek wykonujących makijaże permanentne brwi. Dzięki uwydatnieniu ich i nadaniu schludnego kształtu cała twarz zyskuje wyrazistości i prezentuje się o wiele bardziej kobieco. Jest to widocznie szczególnie u kobiet, których naturalne brwi są bardzo jasne i rzadkie, dlatego są zmuszone do korzystania z henny lub spędzania dużej ilości czasu na stylizacji przy pomocy cieni, kredek lub wosków. Koszt makijażu permanentnego nie jest już tak wysoki, jak wyglądało to jeszcze kilka lat temu. Można powiedzieć, że stał się dostępny na niemal każdą kieszeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas