Artykuł sponsorowany Jakie pigmenty stosuje się w makijażu permanentnym?

Jakie pigmenty stosuje się w makijażu permanentnym?

W ostatnich latach ciągle przybywa fanek makijażu permanentnego. Trudno się temu dziwić, gdyż ten trwały makijaż jest doskonałą propozycją dla zabieganych nowoczesnych kobiet, które w swoim codziennym życiu muszą godzić ze sobą różne obowiązki i odgrywać wiele ról. Życie w ciągłym pędzie nie sprzyja codziennym rytuałom piękna, dlatego coraz trudniej wygospodarować rano czas potrzebny na zrobienie perfekcyjnego makijażu. Odpowiedzią na te bolączki jest właśnie makijaż permanentny. Jest on z Toba przez całą dobę, więc od razu po wstaniu z łóżka, jesteś gotowa na nowe wyzwania.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to trwały makijaż, który wykonywany jest przez profesjonalne lingeristki, czyli osoby odpowiednio do tego przygotowane i wykwalifikowane. Jest to forma stałego makijażu, który nanosi się na wybrane obszary twarzy poprzez wprowadzenie pod skórę różnych pigmentów. Największą popularnością cieszy się makijaż permanentny ust, brwi i oczu, chociaż coraz częściej wykonywane są tą metodą nawet piegi. Dzięki takiemu makijażowi można pozbyć się wszelkich niedoskonałości (np. uzupełnić ubytki w brwiach czy nadać pełniejszy kształt ustom). To doskonały sposób na podkreślenie urody i ukrycie jej ewentualnych mankamentów.

Makijaż permanentny pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu każdego ranka, ponieważ od razu po przebudzeniu będziesz umalowana. Dzięki temu nie będziesz musiała poświęcać czasu na samodzielne zrobienie sobie tradycyjnego make-upu. O każdej porze dnia i nocy będziesz mieć pewność, że wyglądasz perfekcyjnie, a Twój makijaż będzie zawsze idealny. Dzięki niemu będziesz mogła zapomnieć o krzywych kreskach na oczach, nierówno pomalowanych ustach czy niesymetrycznie podkreślonych łukach brwiowych. To niebywała wygoda i ułatwienie, co jest niewątpliwie największą zaletą makijażu permanentnego. Jeżeli się na niego zdecydujesz, możesz wykonać go np. w Klinice Piękna w Białymstoku. 

Kolejnym jego atutem jest fakt, iż jest on odporny na działanie różnych czynników zewnętrznych. Nie spływa z twarzy nawet wtedy, gdy pływasz, opalasz się, spacerujesz w deszczu czy płaczesz. Możesz też śmiało dotykać swoich ust, brwi czy oczu bez obawy, że Twój make-up nieestetycznie się rozmaże.

Czym są pigmenty stosowane w makijażu permanentnym?

Przy wykonywaniu makijażu permanentnego stosuje się specjalne metabolicznie obojętne pigmenty (nazywane mikropigmentami). Ich najwyższa jakość i bezpieczeństwo są niezwykle ważne, gdyż podczas zabiegu są one wprowadzane pod skórę na głębokość około 0,6 do 1,2 mm. Cała procedura przypomina nieco wykonywanie tatuażu, jednak jest dużo delikatniejsza, a pigmenty są wprowadzane płycej. Lingeristki nigdy nie używają pigmentów stosowanych do tatuowania. Makijaż permanentny w odróżnieniu od tatuażu nie będzie towarzyszył Ci do końca życia. Utrzymuje się na skórze od jednego do pięciu lat, a jego trwałość zależy od wielu czynników (np. od rodzaju i barwy użytego pigmentu, rodzaju cery, grubości skóry czy nawet przyjmowanych leków).

W makijażu permanentnym wykorzystywane są pigmenty najnowszej generacji, dokładnie przebadane i spełniające rygorystyczne normy, co jest poświadczone odpowiednimi certyfikatami. Pigmenty te są całkowicie pozbawione toksycznych substancji i metali ciężkich. Mają formę mikroskopijnych granulek, których wielkość wynosi od około 6 do 15 mikronów, dlatego nazywa się je mikropigmentami. 

Jakie rodzaje pigmentów stosuje się w makijażu permanentnym?

W makijażu permanentnym wykorzystuje się dwa rodzaje pigmentów: organiczne i nieorganiczne. Te pierwsze to pigmenty mineralne, które w przeciwieństwie do stosowanych wcześniej pigmentów pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Dzięki nim ryzyko reakcji alergicznych, odbarwień czy nierównego wybarwiania zostało wyeliminowane. Dają one świetliste, nasycone i żywe kolory, jednak są nieco mniej trwałe od pigmentów nieorganicznych. Pigmenty nieorganiczne są trwalsze i bardziej odporne na promieniowanie słoneczne. Ich cząsteczki są odrobinę większe od cząsteczek pigmentów organicznych, więc wprowadzanie ich pod skórę zajmuje mniej czasu. Efekt kolorystyczny uzyskiwany za pomocą pigmentów nieorganicznych jest bardziej matowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas