Artykuł sponsorowany Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Gładka skóra jest dla kobiet bardzo ważna, szczególnie latem, kiedy częściej wkładamy szorty i odkrywamy nogi. Od wieków kobiety pozbywają się na różne sposoby zbędnego owłosienia. Na rynku dostępnych jest wiele metod depilacji, które pozwalają na osiągnięcie efekty gładkich nóg, pach czy okolic bikini. Jaki rodzaj depilacji najlepiej wybrać dla siebie?

Rodzaje depilacji

Wyróżnia się kilka rodzajów depilacji. Czy one się różnią? Przede wszystkim sposobem wykonywania depilacji, a także trwałością zabiegu. Wyróżnia się takie metody depilacji, jak:

●       Depilacja maszynką do golenia - najbardziej znana i najprostsza metoda depilacji. Niestety jej efekty nie są bardzo trwałe, ponieważ włoski są tylko ścinane i odrastają już następnego dnia. Golenie maszynką może też podrażniać delikatną skórę niektórych kobiet.

●       Depilacja woskiem na gorąco - metoda ta stosowana jest zwykle w gabinetach kosmetycznych. W specjalnym pogrzewaczu umieszcza się wosk, który po roztopienia jest rozprowadzany na skórze, a potem zrywany. Efekt utrzymuje się przez około dwa  - cztery tygodnie.

●       Depilacja woskiem na zimno - metoda ta stosowana jest zwykle w domach, do depilacji stosuje sie ogólnodostępne w drogeriach plastry z woskiem, który jedynie lekko się podgrzewa, a następnie przykleja do skóry i zrywa. Efekt utrzymuje się przez dłuższy czas.

●       Depilacja kremem do depilacji - chemiczny krem rozpuszcza włoski, które następnie usuwa się specjalną szpatułką albo gąbką. Efekt nie zawsze jest zadowolający, po depilacji kremem włoski zaczynają odrastać po kilku dniach.

●       Depilacja depilatorem - depilacja depilatorem jest dosyć bolesna, ale skuteczna. Efekt utrzymuje się na skóre przez okres od dwóch do czterech tygodni. Na rynku dostępnych jest wiele depilatorów, które mają na przykład końcówkę chłodzącą, dzięki czemu zabieg jest bardziej znośny.

●       Depilacja pastą cukrową - to stara, wywodząca się z krajów azjatyckich metoda depilacji. Do usuwania włosków stosowana jest specjalna pasta cukrowa, którą można samodzielnie przygotować w domu, jak i zakupić gotową w drogeriach lub specjalistycznych sklepach. Efekt utrzymuje się kilka tygodni, a ten rodzaj depilacji uważany jest za bardzo delikatny.

●       Depilacja laserowa - do wykonania depilacji używany jest specjalistyczny laser. Ten zabieg warto wykonać u kosmetyczki, która wykona go w należyty sposób.

Gdzie wykonać depilację?

Jak mówi nam właścicielka Beauty Studio Jolanta Martyka, wiele kobiet uważa depilację za bardzo bolesną, bo mają nieprzyjemne doświadczenia z domową depilacją. Do tego nie łatwo jest samodzielnie dokonać dokładnej depilacji. Dlatego warto depilację powierzyć doświadczonej kosmetyczce, która wykona kompleksową usługę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas