Artykuł sponsorowany Jaki efekt daje laminowanie brwi?

Jaki efekt daje laminowanie brwi?

Laminowanie brwi to jeden z zabiegów kosmetologicznych, które w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. Poprawia ich wygląd, sprzyja polepszeniu kondycji, znacznie ułatwia też codzienną stylizację, szczególnie w przypadku trudnych do ujarzmienia włosków. Sprawdź, jak przeprowadza się taki zabieg oraz jakie efekty można osiągnąć, stosując laminowanie brwi.

Jak wykonuje się laminowanie brwi?

Podczas laminowania brwi wykorzystywane są preparaty umożliwiające zmianę struktury włosków i ich wymodelowanie, a następnie utrwalenie. W pierwszym etapie odtłuszcza się włoski, aby preparaty mogły zadziałać. Następnie na brwi nakładany jest aktywator – kwas tioglikolowy. Jego zadanie to otwarcie łusek włosków i zerwanie wiązań dwusiarczkowych odpowiedzialnych za utrzymanie ich struktury. Pod wpływem aktywatora stają się one podatne na modelowanie, co umożliwia uzyskanie pożądanego wyglądu brwi.

Po ich wystylizowaniu nakładane są preparaty odżywcze, odbudowujące oraz utrwalające kształt. Jak wyjaśniają eksperci z Salonu Urody Lusterko w Gdyni, stosuje się tu tzw. roślinny botoks, będący mieszaniną olejów i protein z dodatkiem kwasu mlekowego oraz jedwabiu. Włoski pokrywane są też odżywką zawierającą keratynę – ich naturalny budulec o działaniu wzmacniającym i utrwalającym. Przy braku przeciwwskazań laminowanie brwi to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, a jego efekty utrzymują się kilka tygodni.

Kto może skorzystać z laminowania brwi?

Laminowanie brwi to zabieg dla osób, które w naturalny sposób chcą dodać wyrazistości oprawie oczu. Decydują się na niego posiadaczki cienkich, jasnych lub przerzedzonych włosków. Zabieg nie tylko optycznie je wyrówna, ale i doskonale odżywi, co może zmniejszyć tendencję do wypadania. Z laminowania korzystają też osoby o włoskach sztywnych, trudnych do ułożenia, skręcających się czy rosnących w różnych kierunkach. Poprawi ono kondycję brwi również po źle przeprowadzonych zabiegach kosmetycznych.

Brwi po zabiegu laminowania stają się wyraźniejsze, włoski są widocznie odżywione, pogrubione i błyszczące. Nie wymagają żmudnej stylizacji ani malowania, gdyż zabieg podkreśla ich naturalną barwę. Warto jednak zastosować preparaty pielęgnacyjne i czesać brwi szczoteczką – efekt zabiegu utrzyma się dłużej. Trzeba też pamiętać, aby wykonywać laminowanie brwi w Gdyni w sprawdzonym salonie kosmetologicznym, gdyż nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może uszkodzić włoski.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas