Materiał Partnera Jaka fryzura będzie najlepsza dla cienkich i delikatnych włosów?

Jaka fryzura będzie najlepsza dla cienkich i delikatnych włosów?

Mocne, lśniące i pełne objętości włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety Matka Natura nie słynie ze sprawiedliwości. Większość pań narzeka na jakość swoich kosmyków. Tymczasem nawet cienkie i rzadkie włosy mogą wyglądać świetnie. Kluczem jest dobór odpowiedniej fryzury. Pomoże w tym doświadczony fryzjer.

Dlaczego moje włosy są cienkie?

Wygląd i kondycja włosów w dużej mierze uwarunkowane są genetycznie. Są panie, które nie muszą robić dosłownie nic, by ich pukle prezentowały się wspaniale. Są też takie, które wydają majątek na serum i odżywki do włosów, a i tak nigdy nie są zadowolone z ich wyglądu. Niestety często też same odpowiadamy za to, w jakiej kondycji są nasze pasma.

Powielamy błędy pielęgnacyjne i stylizacyjne, które pogarszają stan skóry głowy i włókien włosowych. Przykładem może być codzienne używanie prostownicy, agresywnych kosmetyków myjących czy ciągłe farbowanie przy pomocy źle dobranych preparatów. Na wygląd włosów ma wpływ również dieta. Jeśli jest ona uboga w witaminy i substancje odżywcze, włosy staje się matowe i suche, co przekłada się na wygląd całej fryzury.

Jakie cięcie będzie odpowiednie dla cienkich włosów?

Jak radzi pani Magdalena Głowacka, właścicielka Salonu Fryzjerskiego w Górze Kalwarii – posiadaczki cienkich i rzadkich włosów powinny unikać cieniowania, stopniowania i degażowania. Wszystkie te techniki w teorii mają dodać fryzurze objętości, ale w praktyce dają efekt odwrotny do zamierzonego. Cieniowanie pasm sprawdzi się w przypadku, gdy włosy są cienkie, ale podatne na skręt i gdy jest ich bardzo dużo.

Klientki, które mają mało włosów o nikłej objętości, nie powinny decydować się na ich zapuszczanie. Długie pasma tylko podkreślą mankamenty fryzury. Lepiej poprosić fryzjera o wykonanie cięcia, które doda włosom lekkości i będzie dopasowane do naszej urody. Polecane są zwłaszcza fryzury krótkie i do ucha. Strzyżenie powinno być proste, klasyczne, o równej długości włosów z przodu i z tyłu. Nie dajmy się namówić na modnego boba czy cięcie typu undercut. Aby wyglądało ono dobrze, potrzebna jest duża gęstość włosów rosnących po bokach głowy.

A co z koloryzacją?

W myśl zasady „czarne wyszczupla, białe pogrubia”, warto rozjaśnić rzadkie i cienkie włosy. Trzeba to zrobić w bardzo delikatny sposób pod okiem specjalisty. Kolor na pasmach powinien być wielowymiarowy. Taki efekt zapewni nowoczesna koloryzacja – francuski balejaż, refleksy czy babylights. Unikajmy ciemnych, przytłaczających odcieni, które dadzą „efekt hełmu” na głowie. W uzyskaniu większej objętości pomocna będzie też odpowiednia stylizacja. Nie bójmy się falować włosów, używać karbownicy czy lokówki. Zrezygnujmy za to z prostowania i mocnego tapira.

Opracowanie:

Magdalena Głowacka Salon Fryzjerski

Góra Kalwaria , Dominikańska 10

  • tel. 572 561 255

Podziel się