Artykuł sponsorowany Jak zmniejszyć rozstępy na skórze?

Jak zmniejszyć rozstępy na skórze?

Rozstępy to bardzo trudny do usunięcia defekt, który pojawia się na skórze wskutek nadmiernego rozciągania się skóry, prowadzącego do zerwania włókien kolagenowych. Problem najczęściej występuje u osób, które w szybki sposób przybrały na wadze. Rozstępy mają wygląd długich pasm, które wyglądają jak blizny. Powstają symetrycznie po obu stronach ciała z pominięciem twarzy i rąk. Jak zmniejszyć ich widoczność?  

Kogo najczęściej dotyczy ten problem?

Badania wykazały, że odpowiedzialne za ten defekt są hormony i ich negatywne działanie na skórę. Polega to na osłabianiu fibroblastów, które zwykle pomagają budować kolagen i elastynę. Najbardziej narażone na wystąpienie rozstępów są kobiety w okresie pokwitania i pokwitania, kulturyści i osoby uprawiające siłowe sporty, kobiety w ciąży oraz osoby otyłe. Ten defekt dotyczy również tych wszystkich, u których gospodarka hormonalna jest nieprawidłowa.

Jak zmniejszyć widoczność rozstępów?

Prawdą jest, że rozstępy nie wyglądają zbyt dobrze i jak już się pojawią, warto robić wszystko, żeby zrobiły się mniej widoczne. Istotne jest również, żeby nie tworzyły się nowe. Tak o walce z tym defektem skórnym mówi pracownik gabinetu IMAGE, gdzie dostępne są zabiegi pomocne przy tego typu problemach: 

Z rozstępami można walczyć za pomocą terapii laserowej, jednak akurat takie sposoby stosuje się w przypadku bardzo szpecących zmian. Natomiast gdy nasilenie problemu jest słabe, pomóc może mezoterapia, czyli wstrzykiwanie w tkanki specjalnej substancji. Niekiedy konieczne jest transportowanie leków w głębsze warstwy skóry.

Dobre rezultaty może dawać mikrodermabrazja, czyli złuszczanie naskórka oraz peeling chemiczny, który potrafi zmniejszyć widoczność blizn nawet o 70 procent.

Wyjątkowo ciężkie stany związane z nadmiarami skóry, można usuwać chirurgicznie. Likwiduje się wtedy fragmenty skóry z rozstępami.

Przydatne kosmetyki i dieta

W gabinetach kosmetycznych i drogeriach jest sporo kremów i żeli, które dobrze wpływają na kondycję skóry i zapobiegają powstawaniu rozstępów oraz powodują, że te już powstałe są mniej widoczne. Najlepiej wybierać kosmetyki zawierające algi, ekstrakty z aloesu oraz fitoestrogeny.

Zmniejszenie widoczności rozstępów można osiągnąć, wcierając środki w dosyć dużych porcjach i najlepiej po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana. W czasie samej kąpieli dobrze jest używać szorstkiej myjki, która poprawia krążenie, uelastycznia i ujędrnia skórę.

W profilaktyce istotne jest, co dostarcza się swojemu organizmowi. Bardzo istotną sprawa jest odpowiednie jego nawodnienie i suplementacja. Lekarze radzą, żeby zjadać produkty zawierające witaminy: A, B5, E i PP. Można je znaleźć w orzechach, szpinaku, oleju i rybach morskich. Dobrze jest jeść więcej warzyw a mniej mięsa. Wskazana jest również aktywność ruchowa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas