Artykuł sponsorowany Jak uratować złamany paznokieć?

Jak uratować złamany paznokieć?

Chwila nieuwagi i pojawia się on - złamany paznokieć, czyli jeden z największych wrogów kobiety. Zazwyczaj postanawia pojawić się, gdy jesteśmy przed ważnym wyjściem, podczas którego chcemy mieć nienaganny manicure. Jednak nie musisz od razu łapać za pilniczek, aby pozbyć się tego delikwenta! Istnieją sposoby, aby odratować nadłamaną płytkę paznokcia.

Domowy sposób na złamany paznokieć

Jeśli potrzebujemy zreperować nadłamany paznokieć na już, możemy sięgnąć po domowe sposoby. W Internecie możemy znaleźć wiele tego typu trików. Jednym z najpopularniejszych jest naklejenie kawałka torebki od herbaty. Jest ona bardzo cienka, dzięki czemu jest prawie niewidoczna i co najważniejsze jest bardzo łatwo dostępna – prawie każdy ma ją w domu, a jeśli nie zawsze możemy pójść po nią do sąsiada albo do sklepu. Aby odratować złamany paznokieć, najpierw lekko go opiłuj, a następnie usuń resztki lakieru. Wytnij niewielką łatkę z torebki od herbaty i przyklej ją na pęknięcie za pomocą kleju. Dociśnij, poczekaj aż wyschnie, pomaluj od nowa paznokieć i gotowe!

Złamany paznokieć – jak go uratować żelami?

Torebka herbaty to dobry sposób na uratowanie paznokcia, ale mało trwały. Jeśli zależy Ci, na tym, żeby cieszyć się nienagannym manicurem dłużej, najlepiej udać się do salonu takiego jak Venus z Ostrołęki, gdzie stylistka paznokci naprawi płytkę za pomocą paznokci żelowych. Na początku należy pozbyć się lakieru z paznokcia. Następnie trzeba odtłuścić płytkę i nałożyć bazę, którą utwardza się w lampie UV. Dalej nakładana jest cienka warstwa żelu w miejscu pęknięcia paznokcia i ponownie utwardzana jest w lampie. Przy kolejnej warstwie żel nakładany jest także na pozostałą część płytki. W ten sposób złamanie jest utwardzone i zabezpieczone, a więc można bez obaw wykonać stylizację wszystkich paznokci. 

Co zrobić, jeśli paznokieć pęknie pod manicure żelowym?

Niestety zdarzają się tez sytuacje, które powodują pęknięcia paznokcia żelowego. W takim wypadku również musimy pozbyć się formy z paznokcia i wykonać manicure od nowa. Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie robić tego na siłę. Odrywając żel od paznokcia, możesz poważnie uszkodzić sobie płytkę, co będzie wyglądało nieestetycznie przez długi czas, a co więcej będzie ona podatna na rozdwojenia. Najlepiej udać się do kosmetyczki, która w bezpieczny sposób usunie żelowy paznokieć i wykona nowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter