Artykuł sponsorowany Jak pozbyć się kurzych łapek?

Jak pozbyć się kurzych łapek?

Kurze łapki to zmarszczki, które pojawiają się wokół oczu i są jednym z pierwszych symptomów starzenia się skóry. Choć są naturalnym efektem upływu czasu, wiele osób poszukuje sposobów na ich zminimalizowanie lub usunięcie. W tym artykule dowiesz się, czym są kurze łapki, dlaczego powstają oraz jak laser frakcyjny może pomóc w walce z nimi. Przedstawimy również informacje na temat tego, czy każdy może skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Czym są kurze łapki i dlaczego powstają?

Kurze łapki, inaczej nazywane "zmarszczkami okolic oczu" lub "zmarszczkami śmiechu", to drobne linie i zmarszczki, które tworzą się wokół oczu. Powstają głównie na skutek utraty elastyczności i jędrności skóry w wyniku starzenia się organizmu. Dodatkowo nasza skóra wraz z wiekiem traci zdolność do zatrzymywania wody, co prowadzi do jej przesuszenia i pogłębiania zmarszczek. Czynniki takie jak ekspozycja na słońce, palenie papierosów czy niezdrowa dieta również przyczyniają się do powstawania kurzych łapek.

Laser frakcyjny jako remedium na kurze łapki

Jedną z najbardziej zaawansowanych i skutecznych metod walki z kurzymi łapkami jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego Emerage. Laser ten emituje wiązkę światła, która penetruje skórę i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki są mniej widoczne. Zabiegi laserem frakcyjnym można łączyć z innymi metodami redukcji zmarszczek, co pozwala osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Czy każdy może skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które w Poznaniu oferuje salon kosmetyczny Casolla, są bezpieczne dla większości osób, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Przed przystąpieniem do zabiegu, konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan skóry oraz ewentualne przeciwwskazania. Zabiegi laserem frakcyjnym nie są zalecane dla osób z aktywnymi infekcjami skórnymi, ciężkimi bliznami czy skłonnością do tworzenia się keloidów.

Alternatywne metody walki z kurzymi łapkami

Jeśli zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie są dla Ciebie odpowiednie, istnieje wiele innych metod, które mogą pomóc w walce z kurzymi łapkami. Można stosować kremy przeciwzmarszczkowe zawierające retinol, witaminę C czy kwas hialuronowy, które nawilżają skórę i stymulują produkcję kolagenu. Inne opcje to zabiegi medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia, mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. Ważne jest również dbanie o zdrową dietę, nawodnienie organizmu oraz stosowanie kremów z filtrem UV, aby opóźnić proces starzenia się skóry.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas