Materiał Partnera Jak działa krem do twarzy z kolagenem?

Jak działa krem do twarzy z kolagenem?

Piękna skóra jest efektem starannej, systematycznej, codziennej pielęgnacji. Dobrze dobrane kosmetyki pozwalają zadbać o dobry stan cery, dając zarówno natychmiastowe, jak i długoterminowe efekty. Jednym z najważniejszych aspektów pielęgnacji jest odżywienie i nawilżenie skóry, dlatego warto stawiać na produkty o takim właśnie działaniu. Popularnym składnikiem tego rodzaju kosmetyków jest kolagen. Czym jest ta substancja i jak wpływa na wygląd cery?

Kolagen – co to jest i jak działa?

Kolagen jest najczęściej występującym w ludzkim organizmie białkiem. Na jego złożoną strukturę składają się różne aminokwasy. Kolagen powstaje wskutek łączenia się łańcuchów białkowych w pewnego rodzaju siatkę, której gęstość bezpośrednio przekłada się na młody wygląd skóry, a także jej wytrzymałość, odporność, sprężystość, nawilżenie i zdolność do regeneracji. Ilość tego białka w organizmie zmniejsza się z wiekiem, co jest od razu zauważalne na skórze. Pojawiają się zmarszczki i worki pod oczami, cera wiotczeje i traci pigment, trudno jest utrzymać dobry poziom nawilżenia.

Oprócz tego skóra gorzej radzi sobie z gojeniem ran i skaleczeń, po których zostaje coraz więcej blizn. Jednym ze sposobów na ratowanie dobrego stanu cery jest stosowanie kremu do twarzy z kolagenem od firmy Lagenko FHU Diana Piech. Odpowiednio dobrany kosmetyk pozwala bowiem zachować blask i gładkość skóry, dlatego warto dodać go do codziennej pielęgnacji.

Jak działa krem z kolagenem i dla kogo jest przeznaczony?

Kosmetyki z kolagenem odżywiają i odbudowują tkankę skóry, poprawiając tym samym jej jędrność i przywracając jej świetlistość. Regularne stosowanie kremów do twarzy z tym składnikiem może też wpływać na blizny, które ulegają spłyceniu i stają się mniej widoczne. Kolagen wyrównuje też koloryt skóry, eliminując zaczerwienienia. Najważniejszą właściwością tego białka jest hamowanie procesów starzenia, a także silne działanie przeciwzmarszczkowe. Kolagen nie tylko zapobiega ich powstawaniu, ale też przyczynia się do ich redukcji.

Ponadto krem ujędrniający z kolagenem utrzymuje wysoki poziom nawilżenia cery dzięki wytwarzaniu warstwy ograniczającej utratę wody z tkanek. W ten sposób składnik wzmacnia działanie innych kosmetyków nawilżających, takich jak kwas hialuronowy. Kolagenowy krem do twarzy nie jest, wbrew pozorom, przeznaczony wyłącznie dla posiadaczy cery dojrzałej. W codziennej pielęgnacji może stosować go każdy, jednak szczególnie poleca się go osobom o skórze skłonnej do przesuszania, zaczerwienień i podrażnień. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas