Artykuł sponsorowany Jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy?

Jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy?

Grzywka to jeden z elementów fryzury, który może w znacznym stopniu odmienić wygląd i dodać całej fryzurze charakteru. Wybierając jej odpowiedni rodzaj, można poprawić proporcje twarzy, złagodzić jej rysy oraz ukryć ewentualne mankamenty. Warto więc wiedzieć, jak dobrać ją do kształtu swojej twarzy, aby uzyskać pożądany efekt.

Grzywka na okrągłą twarz

Osoby o okrągłej twarzy powinny postawić na grzywkę z bocznym przedziałkiem lub asymetryczną. Dzięki temu będą mogły wydłużyć optycznie twarz i nadać jej smukłości. Grzywka prosta może sprawić, że twarz będzie wydawała się jeszcze bardziej okrągła. Ważnym elementem jest też jej długość - dla okrągłej twarzy idealna będzie grzywka sięgająca do linii brwi lub nieco niżej.

Grzywka pasująca do kwadratowej twarzy

Kobietom o kwadratowej twarzy zaleca się wybór grzywki skierowanej na bok, ponieważ takie ułożenie złagodzi rysy twarzy. Długość może być różna, ale ważne, aby była określona, a nie zbyt krótka. Grzywka asymetryczna również wygląda pięknie na kwadratowej twarzy. Może być krótsza z jednej strony niż z drugiej i pokrywać czoło pod kątem. Warto z kolei unikać prostych, mocno przyciętych grzywek, gdyż mogą one dodatkowo wyeksponować kąty i szerokość twarzy.

Grzywka na owalną twarz

Posiadaczki owalnej twarzy mają większą dowolność w kwestii wyboru rodzaju grzywki. Najlepiej oddać te sprawy w ręce ekspertów, których znajdziesz np. w Salonie fryzjerskim w Warszawie na Śródmieściu Siwy Studio. Można zdecydować się na klasyczną prostą grzywkę, czy taką skierowaną na bok. Dobrym pomysłem może być również grzywka na skos lub delikatnie cieniowana. Ważne jest jednak, aby dostosować jej długość oraz gęstość włosów, aby fryzura dobrze się prezentowała.

Jaki rodzaj grzywki dobrać do prostych, a jaki do kręconych włosów?

Osoby o włosach falowanych lub kręconych często zastanawiają się, jakie będzie dla nich najlepsze strzyżenie damskie. W ich przypadku dobrze sprawdza się grzywka, którą można układać na boki. Do niektórych typów włosów kręconych pasuje także grzywka ścięta na prosto. Kluczowe jest tu unikanie ciężkości fryzury, dlatego grzywkę należy pocieniować. Proste włosy dają więcej możliwości jeśli chodzi o rodzaje grzywek. Szczególnie dobrze komponują się z gęstszą, symetryczną grzywką.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas