Materiał Partnera Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Grzywki modne są właściwie w każdym sezonie i każda z nas, przynajmniej raz w życiu, zastanawiała się nad jej ścięciem. Jednak tak jak w przypadku ogólnej długości włosów, każdej osobie odpowiada nieco inny jej wygląd, który musi być dopasowany przede wszystkim do kształtu twarzy. Wszystko po to, aby efekt był zadowalający, a grzywka okazała się prawdziwą ozdobą dla naszego wizerunku. Jak dopasować ją do kształtu twarzy?

Kiedy warto zastanowić się nad ścięciem grzywki?

Grzywka polecana jest przez fryzjerów w kilku przypadkach:

  • przy wysokim czole,
  • przy spiczastej brodzie dla złagodzenia rysów twarzy,
  • przy twarzy drobnej dla nadania jej charakteru.

Jak dodaje Agnieszka Belzer z salonu fryzjerskiego Aga, grzywka raczej nie sprawdzi się w przypadku posiadania włosów cienkich oraz rzadkich, bowiem do jej stworzenia potrzebne będzie spore pasmo, które niestety zostanie zabrane kosztem objętości na pozostałej części głowy.

Twarz okrągła

Grzywka może zdecydowanie pomóc przy wymodelowaniu twarzy okrągłej. Pierwszym istotnym elementem jest jednak unikanie ciężkich cięć opadających na całe czoło, które dodatkowo podkreślą posiadane rysy. Aby uniknąć takiego efektu, możemy zdecydować się na grzywkę zaczesywaną na bok lub na wersję z dłuższymi i bardziej wycieniowanymi bokami. Warto zachować także dłuższe włosy, które optycznie wysmuklą twarz.

Twarz podłużna

Ten typ charakteryzuje się przede wszystkim wysokim czołem oraz stosunkowo długą brodą. Dla jej zrównoważenia przyda się ciężka grzywka, optycznie skracająca owal. Pod względem długości, powinna ona zakrywać brwi, choć może to być mniej praktyczne ze względu na konieczność wykonywania dość częstych cięć.

Twarz kwadratowa

Przy mocnych konturach brody charakteryzujących kwadratową twarz, grzywka może stać się idealnym sposobem na jej wysmuklenie i złagodzenie zdecydowanych linii. Lekkości twarzy nadadzą przede wszystkim cięcia postrzępione i delikatne, zdecydowanie niepolecane są natomiast geometryczne kształty i proste, gęste grzywki.

Twarz trójkątna

W przypadku trójkątnego kształtu twarzy mamy najwięcej opcji wyboru. Możemy zdecydować się zarówno na gęste, jak i rzadkie grzywki, a także na te o różnej długości. Ciekawym wyjściem może okazać się także asymetria oraz dłuższe pasma zaczesywane na bok.
Dopasowanie grzywki do kształtu twarzy powinno być dokonane przez specjalistę z zakresu fryzjerstwa, który oceni, czy w przypadku naszego typu włosów, a także kształtu twarzy, będzie to opcja, która zagwarantuje pożądany efekt.

Opracowanie:

Aga. Salon fryzjerski

Skierniewice , Konopnickiej 22

Podziel się