Materiał Partnera Hybryda czy żel - co jest lepsze dla paznokci?

Hybryda czy żel - co jest lepsze dla paznokci?

Wiele kobiet przed wizytą u kosmetyczki zastanawia się nad tym, czy lepsza jest hybryda czy może żel. Oczywiście w obu przypadkach będziemy cieszyć się jakościowym manicure przez długi czas. Żel jest jednak trochę bardziej trwały, ale czy niesie to za sobą jakieś negatywne skutki? Co jest lepsze dla naszych paznokci, a co bardziej niszczy ich płytkę? Przekonajmy się.

Co bardziej niszczy nasze paznokcie - hybryda czy żel?

Istnieje wiele sporów na temat tego, co bardziej niszczy nasze paznokcie - hybryda czy żel. Wiele osób twierdzi że jest to żel, jednak nie zostało to do tej pory w żaden sposób potwierdzone. Jeżeli paznokcie będzie nam robić osoba, która się na tym zna - nie powinny zostać zbytnio uszkodzone, no chyba że po regularnym nakładania żelu czy hybrydy. Paznokcie niszczą się najczęściej wtedy, kiedy źle nakładamy albo zdejmujemy żel czy hybrydę. Oczywiście może być tak, że żel jest tym, który bardziej niszczy te paznokcie, no bo jednak jest bardziej trwały i trzyma się dłużej. Jeżeli będziemy odpowiednio dbać o nasze paznokcie a stylizacji będzie dokonywać profesjonalistka, nie powinno się nic złego stać. Jedynie powinniśmy pamiętać o tym, że po regularnych wizytach przez długi czas, warto dać odpocząć paznokciom gdyż po długim czasie to normalne, że paznokcie mogą być delikatnie zniszczone.

Różnice między hybrydą a żelem

Jeśli paznokcie często Ci się łamią, są cienkie i zniszczone - nie warto nakładać na nie hybryd. Znacznie lepiej trzymają się żele. Hybryda jest opcją dla dziewczyn, które mają mocne, w dobrej kondycji paznokcie. Hybryda wygląda jednak bardziej naturalnie, jak zwykły lakier. Tak też się nakłada hybrydę, znacznie prościej niż żel. Wykorzystując żel możemy przedłużać paznokcie, co nie jest możliwe w przypadku hybrydy. Oczywiście można zdecydować się na przedłużenie paznokci żelem i nałożenie na nie hybrydy, to również daje świetny efekt. Żel jest droższą metodą, która najczęściej podawana jest przez stylistki jako ulubiona. Różnego rodzaju wzory oraz zdobienia możemy uzyskać w ciekawym efekcie zarówno na paznokciach hybrydowych, jak i żelowych. Z racji tego, że manicure żelowy jest bardziej trwały, to też trzyma się dłużej, bo prawie miesiąc. Jest on odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcemy go zdjąć, wystarczy spiłować płytkę. Lepiej oczywiście nie robić tego samemu, bo możemy uszkodzić naturalną strukturę paznokcia. Zawsze powinniśmy wybierać się z tym do specjalisty, np. do studia Angel Studio Piękna Angelika Warzocha, którego specjalizacją jest stylizacja paznokci.

Opracowanie:

Angel Studio Piękna Angelika Warzocha

Stalowa Wola , Poniatowskiego 19J

  • tel. 786 297 844

Podziel się