Artykuł sponsorowany Gabinet Tlenoterapii Ciechocinek – działamy w trosce o Twoje zdrowie

Gabinet Tlenoterapii Ciechocinek – działamy w trosce o Twoje zdrowie

Tlenoterapia hiperbaryczna to bezpieczna i sprawdzona metoda leczenia licznych dolegliwości zdrowotnych. Można z niej skorzystać na własną rękę, w jednym z prywatnych gabinetów, takich jak Tlenoterapia Ciechocinek. Dysponuje on nowoczesną komorą hiperbaryczną 1.5 ATA NASA LIVE GLOBAL INDUSTRY. Jakie są wskazania do rozpoczęcia terapii czystym tlenem?

Czym jest komora hiperbaryczna?

Pacjenci często porównują komorę hiperbaryczną do statku kosmicznego. Kuracjusz przebywa w niej w pozycji leżącej bądź siedzącej i inhaluje się czystym, stuprocentowym tlenem, który podawany jest w warunkach zwiększonego ciśnienia. Jego wartość jest nawet trzykrotnie wyższa od tej występującej naturalnie. Dzięki temu możliwe jest efektywniejsze wysycenie krwi tlenem. W rezultacie dociera on do każdej komórki ciała, co wspomaga regenerację tkanek. Szacuje się, że podczas sesji w komorze hiperbarycznej do organizmu dociera aż piętnaście razy więcej tlenu niż podczas normalnego oddychania. Pojedynczy zabieg trwa godzinę i może być przerywany krótkimi pauzami. Do gabinetu Tlenoterapia Ciechocinek na sesje w komorze zgłaszają się pacjenci w każdym wieku – od dzieci po seniorów.

Dlaczego warto korzystać z komory hiperbarycznej?

Trudno zliczyć wszystkie zalety korzystania z tlenoterapii hiperbarycznej. Tak naprawdę pomaga ona praktycznie na wszystkie dolegliwości zdrowotne i nie tylko. Zabiegi w komorze hiperbarycznej wspomagają leczenie:

 • trudno gojących się ran,
 • oparzeń,
 • schorzeń reumatycznych,
 • po zabiegach chirurgicznych,
 • nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, boreliozy,
 • schorzeń neurologicznych (ADHD, autyzm, Alzhaimer)
 • schorzeń onkologicznych
 • kontuzji i urazów,
 • niepłodności,
 • schorzeń ginekologicznych,
 • Covid-19,
 • depresji.

Jak przekonuje specjalista z gabinetu Tlenoterapia Ciechocinek – sesje w komorze hiperbarycznej rekomendowana są też sportowcom, którzy chcą zwiększyć wydajność swojego organizmu oraz wszystkim tym, którzy pragną opóźnić proces starzenia. Czysty tlen ma zbawienny wpływ na skórę. Sprawia, że staje się ona doskonale nawilżona, jędrniejsza i bardziej promienna.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do korzystania z komory hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna to powszechnie dostępna metoda leczenia, jednak od tej reguły są pewne wyjątki. Z zabiegów w komorze hiperbarycznej nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz pacjenci świeżo po operacji klatki piersiowej. Osoby posiadające rozrusznik serca również nie zostaną dopuszczeni do zabiegu. Trudności w skorzystaniu z komory hiperbarycznej mogą mieć wszyscy ci, którzy cierpią na klaustrofobię. Z myślą o nich gabinet Tlenoterapia Ciechocinek zakupił komorę z szerokimi oknami, która zmniejsza dyskomfort kuracjuszy związany z zamknięciem w ciasnej przestrzeni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas