Materiał Partnera Czym charakteryzuje się trwała ondulacja?

Czym charakteryzuje się trwała ondulacja?

Posiadanie ładnie się prezentującej i idealnie dopasowanej do twarzy fryzury, którą będziemy mogli cieszyć się przez długi czas to marzenie chyba każdej kobiety. Jedną z najmodniejszych niegdyś fryzur były oczywiście loki, które teraz również są popularne, a jedną z metod ich wykonywania jest tak zwana trwała ondulacja. Przedstawiamy kilka ciekawostek na temat tego zabiegu fryzjerskiego.

Na czym polega trwała ondulacja?

Pojęcie trwałej ondulacji odnosi się do bardzo popularnego zabiegu fryzjerskiego, w którym to tworzy się po prostu niezwykle trwałe, utrzymujące się przez długi czas loki. Efekt długotrwałości owej fryzury jest możliwy, dzięki temu, iż w trakcie tego zabiegu stosuje się wysokiej jakości środki chemiczne. Głównym zadaniem tych preparatów jest zmiana struktury włosów. Cały zabieg, podobnie jak w przypadku innych tego rodzaju prac fryzjerskich, powinien być poprzedzony umyciem włosów, by w następnej kolejności nakręcić pojedyncze pasma na wałki, zabezpieczyć je odpowiednio, a później spryskać specjalnym płynem. Gdy proces ten zostanie wykonany, nasze włosy muszą przez nieco dłuższy czas pozostać w takim stanie. Na koniec należy spłukać preparat do ondulacji i pokryć włosy płynem utrwalającym.

Metody trwałej ondulacji

W obecnych czasach, gdy zdecydujemy się na wizytę w sprawdzonym salonie fryzjerskim takim, jak Hair-Spa z Warszawy należącym do Iwony Sobolewskiej w celu wykonania trwałej ondulacji, warto poznać metody tego zabiegu. Otóż trwała ondulacja dzieli się między innymi na ondulacje ziołową, w której, jak sama nazwa wskazuje, używa się specjalnych ziołowych odżywek w celu wzmocnienia włosów. Istnieje również ondulacja kwaśna przeznaczona szczególnie dla osób posiadających słabą strukturę włosów. Natomiast ondulacja alkaliczna stanowi zabieg wykonywany na wyjątkowo zdrowych i mocnych włosach, które nie były wcześniej poddawane innym, silnie oddziałującym zabiegom fryzjerskim. W przypadku pojawienia się odrostów możemy z kolei zdecydować się na zabieg określany mianem ondulacji dwufazowej.

Zalety i przeciwwskazania trwałej ondulacji

Zabieg, jakim jest trwała ondulacja, posiada szereg zalet. Pierwszą z nich stanowi wysoka trwałość fryzury, która może utrzymywać się w nienaruszonym stanie przez wiele miesięcy. Jest to również bardzo bezpieczny dla włosów zabieg, ponieważ obecnie stosuje się w nim sprawdzone, stosunkowo słabe środki chemiczne. Dodajmy jednak, iż trwała ondulacja nie jest przeznaczona dla każdego. Przede wszystkim nie powinny się na nią decydować kobiety będące zarówno w pierwszym, jak i późniejszych trymestrach ciąży. Poza tym trwałej ondulacji powinny unikać osoby posiadające bądź podatne na pojawienie się jakiejkolwiek alergii skórnej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas