Artykuł sponsorowany Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy?

Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy?

Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy? Ta kwestia budzi wiele kontrowersji i niejednokrotnie bywa trudna do rozstrzygnięcia. Wiele osób marzy o gładkich, prostych włosach, ale czy aby na pewno warto zdecydować się na zabieg keratynowego prostowania? Celem tego artykułu jest przybliżenie tematu oraz odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące bezpieczeństwa tego typu zabiegów.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który ma na celu wygładzenie oraz ujarzmienie niesfornych kosmyków. Keratyna, będąca głównym składnikiem tego procesu, stanowi jeden z kluczowych elementów budowy naszych włosów. Jej zadaniem jest regeneracja i odbudowa włókien włosa, co sprawia, że stają się one bardziej elastyczne, gładkie i lśniące.

Podczas zabiegu, keratyna jest nakładana na umyte i osuszone włosy, po czym następuje suszenie kosmyków suszarką i ich prostowanie za pomocą specjalnej prostownicy. Proces ten jest powtarzany aż do uzyskania pożądanego efektu wygładzenia. Warto dodać, że keratynowe prostowanie różni się od klasycznego prostowania za pomocą prostownicy tym, że efekty utrzymują się znacznie dłużej - nawet do kilku miesięcy.

Czy taki zabieg jest bezpieczny dla kosmyków?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż wiele zależy od indywidualnych cech włosów oraz produktów używanych do zabiegu. Niewątpliwie keratynowe prostowanie przyczynia się do poprawy kondycji włosów, gdyż zastosowana keratyna wnika w strukturę włosa, odbudowując go i wzmacniając. Jednakże istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na ewentualne negatywne skutki tego procesu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane podczas zabiegu. Warto wybrać te, które nie zawierają formaldehydu - szkodliwej substancji stosowanej w niektórych preparatach do keratynowego prostowania. Formaldehyd może bowiem prowadzić do podrażnienia skóry głowy, a nawet uszkodzenia włosów. Dlatego też tak ważne jest wybieranie sprawdzonych salonów i specjalistów w zakresie fryzjerstwa w Rzeszowie, którzy mają dostęp do odpowiednich środków oraz wiedzę na temat używania ich.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter