Materiał Partnera Co to jest manicure tytanowy?

Co to jest manicure tytanowy?

To nowy sposób stylizacji paznokcie bez użycia naświetlania lampą UV, która zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Możliwe, że w przyszłości zastąpi hybrydę, jednak w Polsce jest to jeszcze stosunkowo młoda metoda. Przede wszystkim jest bardziej trwała i nie niszczy płytki paznokcia, a wręcz przeciwnie, bo dostarcza jej wystarczającą dawkę odpowiednich witamin. Jest również bezpieczna dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Również dla cienkich paznokci

Manicure tytanowy jest nieinwazyjny, nie wżera się w strukturę płytki, tak jak to bywa w przypadku hybryd. Jedynie tworzy piękną i trwałą warstwę na jej powierzchni. Przez dodatek akrylu oraz witamin A, D i E wzmacnia paznokcie, dlatego sprawdzi się też na płytkach wiotkich i cienkich. Manicure tytanowy jest czymś między hybrydą a akrylem.

Na czym polega manicure tytanowy?

Różnica między manicure tytanowym, a manicure hybrydowym jest taka, że nie używa się w nim lampy UV do utwardzania lakieru. Najpierw na paznokcie nakłada się bazę podkładową (Gel Base), następnie wkłada się je do pojemnika ze specjalnym, kolorowym pudrem, który przykleja się do płytki. Wysychają one błyskawicznie pod wpływem powietrza. W składzie tego pudru jest dwutlenek tytanu, dzięki któremu nie trzeba używać lampy UV do utwardzenia. Paznokcie zanurza się w pudrze 2 razy. Na koniec paznokcie pokrywa się  top coatem. W zastosowanych preparatach znajduje się wiele cennych składników odżywczych, które korzystnie wpływają na kondycję paznokcie, działając na nie wzmacniająco i przeciwdziałają żółknięciu płytki.

Zalety

Manicure tytanowy ma sporo zalet, dzięki którym zyskują takie uznanie i popularność wśród kobiet. Należą do nich:

  • możliwość wzmocnienia paznokci poprzez składniki odżywcze zawarte w stosowanych preparatach, tj. witamina A, E, wapń czy witaminy z grupy B,
  • są bezpieczne dla zdrowa, gdyż to metoda bez stosowania lampy UV,
  • zabieg nieinwazyjny nie wżera się w strukturę płytki
  • długotrwały efekt ( od 4-6 tygodni), odporny na odpryski i kruszenie
  • naturalnie wyglądająca płytka paznokcia bez nadmiernego pogrubienia,
  • zabieg trwa krócej niż przy hybrydach czy akrylach, bo ok. 45 minut
  • szeroka gama kolorystyczna w wielu odsłonach, dzięki pudrom matowym czy brokatowym, możliwość wykonywania wzorków na paznokciach i innych zdobień,
  • manicure tytanowy może być wykonany w ciąży oraz w okresie karmienia piersią,

Niektórzy zauważają małe wady manicure tytanowego i odczuwają dyskomfort przy ich noszeniu, bo są sztywniejsze niż przy hybrydzie. Kolor na paznokciach czasami odbiega od barwy proszku prezentowanego w pojemniczku. Jednak wiele zależy od struktury i indywidualnej specyfiki paznokcia. Cena manicure tytanowego jest droższa od hybrydy, jednak dużo bardziej zdrowsza. Wybór należy do nas jednak należy pamiętać, że warto przed podjęciem decyzji o technice stylizacji paznokci, porozmawiać z doświadczonym kosmetologiem, który doradzi jaka metoda jest dla nas najlepsza. Fachowej pomocy i różnych metod zdobienia paznokci uzyskamy w studio urody  Margaret – Małgorzata Aletańska.

Opracowanie:

"MARGARET" - Małgorzata Aletańska

Rzeszów , św. Faustyny 2

Podziel się