Artykuł sponsorowany Zalety wynajmu domków na wakacje

Zalety wynajmu domków na wakacje

Organizując urlop mamy niemal nieograniczone możliwości zarówno jeśli chodzi o kierunki wakacyjne, jak i rodzaje noclegów. Do dyspozycji mamy bowiem pokoje o różnych standardach i w różnych obiektach: hotelach, pensjonatach czy tez kwaterach prywatnych. Dobrą alternatywą dla rezerwacji pokoi na wakacje jest wynajem domków letniskowych. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Po pierwsze: swoboda

Rezerwacja domku na wakacje oznacza większe poczucie intymności i niezależności dla wczasowiczów. Dlaczego? 

Wyjaśnia to pracownik ośrodka wypoczynkowego Makowo na Mazurach: Rezerwując pokój, czy to w hotelu, czy w pensjonacie, jesteśmy niejako skazani na bliską obecność sąsiadów. To może być kłopotliwe zarówno dla nas, jeśli sąsiedzi okażą się nieco hałaśliwi, a nam zależy na ciszy i spokoju, ale też dla sąsiadów, jeśli sami cenimy sobie dobrą zabawę do białego rana lub podróżujemy z małym dzieckiem. Takie sytuacje generują stres i niepotrzebne nerwy, a przecież nie o to chodzi na urlopie. Rezerwując domek mamy z kolei większą swobodę. Nie musimy obawiać się hałasujących za ścianą sąsiadów, ani martwić się, że to my będziemy komuś przeszkadzać. W domu możemy poczuć się bardziej intymnie, nie zwracać uwagi na ton głosu czy strój. Możemy czuć się bardziej "jak u siebie".

Po drugie: wygoda

Nie da się ukryć, że wynajęcie domku to też wygodne rozwiązanie i to wcale nie za większe pieniądze. Okazuje się bowiem, że za kwotę zbliżoną do ceny wynajęcia pokoju w hotelu, możemy cieszyć się większą kwaterą na wakacjach. Nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że mieszkanie w hotelowym pokoju, zwłaszcza w przypadku długiego urlopu, bywa po prostu męczące. Jedno, nierzadko dość ciasne pomieszczenie, nigdy nie zapewni takiej wygody jak kilkupokojowy domek letniskowy. Tu każdy może znaleźć miejsce dla siebie, mamy osobne pomieszczenia do spania, wypoczynku czy jedzenia. Nie bez znaczenia jest także przestrzeń przed domkiem, gdzie możemy grillować, opalać się czy spędzać aktywnie czas. To znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, gdzie dzieci mogą spokojnie spać w domu, a dorośli swobodnie odpoczywać czy biesiadować przed domkiem. Pokój hotelowy nie da takiego komfortu, a do tego dochodzi jeszcze konieczność przemierzania hotelowych korytarzy, czasem nawet schodów. W domku mamy wszystko pod ręką, w zasięgu kilku metrów są wszystkie pomieszczenia oraz rekreacyjny ogródek. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na wynajęcie domku letniskowego na wakacje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter