Artykuł sponsorowany Wykonywanie map geodezyjnych w ofercie firmy Krzysztof Konopko Usługi Geodezyjne!

Wykonywanie map geodezyjnych w ofercie firmy Krzysztof Konopko Usługi Geodezyjne!

Budując dom czy inny budynek, inwestorzy muszą uzyskać wiele dokumentów związanych z terenem budowy. Jednymi z najważniejszych są mapy geodezyjne. Najczęściej wykorzystuje się mapy zasadnicze oraz do celów projektowych. Ich realizacją zajmuje się firma  Krzysztof Konopko Usługi Geodezyjne z siedzibą w Elżbiecinie. Sprawdź, czym są mapy geodezyjne oraz komu najlepiej zlecić ich wykonanie!

Czym jest mapa geodezyjna?

Przed rozpoczęciem budowy każdy inwestor zobowiązany jest do spełnienia wymogów i uzyskania niezbędnych zaświadczeń. Jednym z nich jest mapa geodezyjna, która powstaje na podstawie kopii mapy zasadniczej. Dokument ten zawiera informacje o ewidencji gruntów, zagospodarowaniu terenu czy także jego uzbrojeniu i ukształtowaniu, jednakże nie zawsze jest aktualny. Mapy geodezyjne powstają w wyniku nowych pomiarów geodezyjnych obszarów, związanych z działalnością gospodarczą oraz podziału, scalania i obrotu nieruchomościami.

Najczęściej wykorzystywanymi mapami geodezyjnymi są mapy do celów projektowych, inwentaryzacyjne oraz do celów prawnych. Pierwsze z wymienionych to opracowania kartograficzne, które również powstają na bazie mapy zasadniczej. Są one niezbędne przy pozwoleniu na budowę. Mapy inwentaryzacyjne natomiast wykonuje się po zakończeniu kolejnego etapu budowy lub po zakończeniu inwestycji budowlanej. Na potrzeby wykonania podziału nieruchomości oraz przy zakładaniu księgi wieczystej czy do celów sądowych, związanych np. z podziałem spadku, tworzy się mapy do celów prawnych.

Komu zlecić wykonanie map geodezyjnych?

Niezależnie od rodzaju map geodezyjnych, ich wykonaniem musi zająć się doświadczony geodeta. Dokumenty te są wymagane przy każdej inwestycji budowlanej i muszą zostać przeprowadzone dokładnie i bezbłędnie. Ich realizacją zajmuje się firma Krzysztof Konopko Usługi Geodezyjne. Od wielu lat dzięki swojemu doświadczeniu i specjalistycznym kwalifikacjom jest w stanie wykonać każdą mapę w profesjonalny sposób. Zajmie się także tyczeniem i wytyczaniem działek, wznawianiem granic oraz wykonaniem pomiarów nieruchomości i działek.

Aby mieć pewność, że wszystkie dokumenty geodezyjne zostaną wykonane należycie, warto sprawdzić referencje i opinie na temat danej firmy. Firma Krzysztofa Konopko może pochwalić się wieloma zrealizowanymi zleceniami oraz zadowoleniem klientów. Kadrę pracowniczą tworzą wyłącznie osoby o dużej wiedzy i bogatym doświadczeniu zawodowym. Fachowcy współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jak i z przedstawicielami firm oraz instytucji publicznych. Usługi, które świadczą to gwarancja najwyższej jakości i profesjonalizmu.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas