Artykuł sponsorowany Wakacje nad Jeziorem Gopło. Wybierz nocleg w Pałacu w Kobylnikach

Wakacje nad Jeziorem Gopło. Wybierz nocleg w Pałacu w Kobylnikach

Legenda o Popielu doskonale znana jest z lekcji historii czy języka polskiego. Jej akcja rozgrywa się na zamku Kruszwicy, a mianowicie w osławionej Mysiej Wieży, gdzie legendarny władca Polski został pożarty przez myszy. Obecnie miejsce to stanowi jedną z atrakcji turystycznych regionu Pojezierza Gnieźnieńskiego oraz całych Kujaw. Goście z całej Polski, a także z różnych zakątków świata chętnie wypoczywają również w Kruszwicy ze względu na przepiękną przyrodę. Szczególnym jej elementem jest Jezioro Gopło z licznymi wyspami stanowiącymi rezerwat ornitologiczny. Wakacje w tych okolicach to zatem strzał w dziesiątkę, zwłaszcza że na miejsce hotelowe można wybrać niebywale klimatyczny Pałac w Kobylnikach.

Dlaczego warto wybrać wakacje nad Jeziorem Gopło?

Jak już wspomniano, wakacje nad Jeziorem Gopło to możliwość obcowania z przepiękną przyrodą oraz licznymi zabytkami o dużym kulturowym i historycznym znaczeniu. Prócz pozostałości zamku w Kruszwicy wraz z doskonale zachowaną Mysią Wieżą na turystów czeka Centrum Szkolenia Rycerskiego, Skansen archeologiczny w Mrówkach, Park Solankowy, Nadgoplański Park Tysiąclecia, liczne muzea i wyjątkowe pod względem sztuki sakralnej kościoły. Oczywiście nie można zapomnieć o kąpieliskach, licznych szlakach kajakowych i rowerowych, a także o możliwości skorzystania z przeprawy promowej po Jeziorze Gopło. Wielu gości dużą uwagę skupia też na niezwykłych kulinariach regionu, które słyną z przepysznych ryb, od sandacza począwszy, na sumie europejskim kończąc.

Osoby, które planują dalsze zwiedzanie tej części Polski, mogą zakwaterować się w przepięknym Pałacu w Kobylnikach  koło Kruszwicy, skąd błyskawicznie można dojechać między innymi do Konina, Starego Lichenia, Gniezna, Żnina, Inowrocławia, a nawet Włocławka, Ciechocinka i Torunia. W promilu 50 kilometrów znajduje się zatem tak dużo wyjątkowych na skalę całego kraju atrakcji turystycznych, że dłuższy pobyt w Pałacu w Kobylinkach będzie naprawę świetnym pomysłem. Nie tylko jest to idealna baza noclegowa dla dalszego zwiedzania Kujaw, ale także miejsce, gdzie można wypocząć w iście dworskim stylu.

Dlaczego pobyt w Pałacu w Kobylinkach to świetny pomysł?

Pałach w Kobylinkach to miejsce wyjątkowe, w którym można poczuć dworskie życie i zażyć relaksu. Obiekt wyróżnia się swoją renesansową architekturą oraz eleganckimi wnętrzami, które na myśl przywodzą francuski dwóch Henryka IV i Ludwika XIII. Pokoje dwuosobowe lub wieloosobowe są przestronne, pełne naturalnego światła oraz bardzo komfortowe – na gości czekają miękkie łoża z ekskluzywną pościelą oraz prywatne nowoczesne łazienki. Każdy ma również do dyspozycji przepiękny pałacowy ogród z parkiem, w którym można leniwie lub aktywnie wypoczywać, czy to o poranku, czy tuż po sutym obiedzie. To właśnie z przepysznego jedzenia słynie Pałac w Kobylinkach, którego menu opiera się o najwyższej klasy produkty, z których przygotowywane są staropolskie i polskie dania. Każdy gość powinien skosztować faszerowanego sandacza, roladek wieprzowych czy kotleta drobiowego Cordon bleu. Pobyt z pewnością umilą również różnorodne śniadania i pełne słodkości desery. Komu polecany jest zaś wypoczynek w Pałacu w Kobylinkach? Jak mówi jeden z pracowników tego miejsca:

Szczególnie zapraszamy osoby spragnione wypoczynku wśród natury oraz te, które podążają w regionie Kruszwicy historycznymi szlakami. U nas baterie naładują również wszyscy ci, którzy chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Chętnie goszczą się u nas także zakochane pary, wybierające nasz Pałac na miejsce romantycznego weekendu. Zapraszamy również pracowników różnych firm, organizujących imprezy integracyjne i biznesowe w naszych salach bankietowych.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter