Artykuł sponsorowany Ośrodek wypoczynkowy nad morzem przyjazny niepełnosprawnym

Ośrodek wypoczynkowy nad morzem przyjazny niepełnosprawnym

Według statystyk, w Polsce rośnie każdego roku liczba osób niepełnosprawnych. Nie od dziś wiadomo, że Bałtyk przyciąga osoby wypoczywające. Mnogość ośrodków i sanatoriów kusi swoją ofertą. Dodatkowo możliwość wyjazdu na grupowe turnusy rehabilitacyjne, sprawia, że coraz chętniej osoby niepełnosprawne, często szukające towarzystwa innych osób, wybierają pobyt nad morzem na miejsce odpoczynku.

 

Na jakie udogodnienia mogą liczyć osoby niepełnosprawne, wypoczywając nad morzem?

Coraz więcej ośrodków wypoczynkowych dopasowuje swoją ofertę tak, aby była ona jak najlepsza dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. W szczególności sanatoria znajdujące się nad morzem mogą pochwalić się różnorakimi udogodnieniami. Ośrodki rehabilitacyjno-wypoczynkowe przystosowane do pobytu osób niepełnosprawnych zapewniają bazę noclegową w miłych okolicznościach nadmorskiej przyrody oraz nieograniczony dostęp do zabiegów. 

Jak się dowiadujemy w Ośrodku Wypoczynkowo–Rekreacyjnym PosejdonWczasy nad morzem niosą ze sobą wiele możliwości! Można wybierać długie spacery, w tym również na plażę”. 

Duży nacisk kładziony jest na zapewnienie samodzielności oraz komfortu osobom niepełnosprawnym. W obiektach znajdziemy szerokie przejścia i drzwi, płaskie podjazdy, przestrzeń wokół umożliwiającą swobodę. Bezpieczne korzystanie zapewniają też antypoślizgowe nawierzchnie i umocowane w ścianach poręcze. Z łazienek w większości ośrodków swobodnie korzystać mogą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Do  dyspozycji są windy osobowe, kawiarnie, baza rehabilitacyjno-zabiegowa, miejsca do swobodnego odpoczynku. Klimat nadmorski sprzyja zażywaniu kąpieli w morzu, spacerom brzegiem morza, to idealne miejsce, by wdychać cenny dla zdrowia jod.

 

Co przemawia za wyborem Bałtyku na miejsce wypoczynku?

Każda zmiana klimatu wpływa dobroczynnie na nasz organizm. Korzystanie z dobrodziejstw, jakie daje nam pobyt na wczasach nad Bałtykiem, to wymarzony sposób na odzyskanie sił oraz regenerację organizmu. Spacery brzegiem plaży i brodzenie w wodzie wzmacnia żyły i hartuje, poprawia też nasze krążenie. Kąpiel w morzu koi skórę, odmładza, a nawet odchudza. W wodzie morskiej znajdują się prawie wszystkie pierwiastki chemiczne. Spacerując brzegiem morza wchłaniamy ozon i jod. Pierwiastki te dobroczynnie wpływają na nasz układ oddechowy. Jod wspomaga również tarczycę. Dodatkowo w ośrodkach rehabilitacyjnych możemy skorzystać z zabiegów dodatkowych, za opłatą. Nie sposób przecenić walorów nadmorskiego wypoczynku. Warto odwiedzać je zarówno latem, jak i jesienią, czy zimą, ponieważ polskie morze stwarza doskonałe warunki do wypoczynku przez cały rok.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas