Artykuł sponsorowany Na jakie apartamenty warto zwrócić uwagę w Ostrowie?

Na jakie apartamenty warto zwrócić uwagę w Ostrowie?

Ostrowo to kaszubska wieś położona nad samym morzem w okolicach Karwi. Chociaż leży na wybrzeżu, znajdziesz tutaj ciszę i spokój, których szukasz. Jest to świetne miejsce, aby odpocząć, ale także, aby zrobić z niego bazę wypadową do ościennych miast i miasteczek. Gdzie nocować w Ostrowie? Co warto zobaczyć jego okolicach? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że to idealne miejsce na wypoczynek.

Nocleg w okolicach Karwi

Karwia to zdecydowanie jedna z tych nadmorskich miejscowości, która tętni życiem. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Jeśli szukasz atrakcji i chcesz mieć do nich niedaleko,  a do tego nie przeszkadza Ci gwar i inni turyści, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś znalazł nocleg właśnie tam. Jeśli jednak jest wręcz przeciwnie i szukasz spokoju, lepiej zdecyduj się na nocleg w miejscowościach ościennych.

Świetnym wyborem będzie Ostrowo koło Karwi. Jest to niewielka, spokojna wieś położona pomiędzy pięknymi, sosnowymi lasami a szeroką, piaszczystą plażą. Nie ma ona nic wspólnego z tłocznymi nadmorskimi miastami, ale również znajdziesz tam nocleg np. w apartamencie Loox. To przepiękny, nowoczesny budynek o stylowych wnętrzach. Dookoła niego znajduje się ogród, w którym znajdziesz trampolinę, plac zabaw dla dzieci, czy saunę dla dorosłych. Jeśli masz ochotę wybrać się na przejażdżkę rowerową, możesz wypożyczyć dostępny na terenie apartamentu sprzęt. W apartamencie jest wszystko, czego potrzebujesz podczas urlopu. Aż nie chce się go opuszczać!

Ostrowo koło Karwii – miejsce, w którym wypoczniesz

Ostrowo to doskonałe  miejsce dla tych, którzy chcą obcować z naturą, z dala od zgiełku. Znajdziesz tu ciszę i spokój oraz wiele przepięknych miejsc. W centrum miejscowości zaczyna się ścieżka prowadząca do rezerwatu przyrody Bielawa. Zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia! W rezerwacie znajduje się siedlisko żurawi oraz przepiękne trasy dla amatorów wędrówek. Te drugie można także uprawiać w lasach położonych dookoła wsi.

Oczywiście w Ostrowie znajduje się również plaża – mniej zatłoczona niż w Karwi i co równie ważne czysta. Plażowanie tutaj to przyjemność. Znajdują się tutaj dwa strzeżone kąpieliska, więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje lub dzieci. Plaża charakteryzuje się też złocistym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Od miasteczka oddziela ją pas zieleni, co dodaje plaży uroku. Dobra wiadomość dla właścicieli psów jest taka, że można zabrać swojego pupila ze sobą, co nie zdarza się wszędzie. Warto jednak wiedzieć, że nie obowiązuje to na terenie strzeżonego kąpieliska.

Spływy kajakowe nad morzem

W tym regionie możesz obcować z naturą nie tylko z poziomu lądu, ale także z wody. W okolicy Ostrowa organizowane są spływy kajakowe rzeką Piaśnicą. To świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy grupą przyjaciół. Piękna trasa liczy ok. 7 km i zajmuje ok. 2 godz. Poradzą sobie z nią nawet początkujący kajakarze. Po drodze możecie obserwować piękną linię brzegową, ale również podwodne rośliny czy stworzenia, ponieważ woda jest bardzo czysta. Trasa prowadzi przez rezerwat Piaśnickie Łąki, a więc w czasie spływu możecie obserwować także zwierzęta na łąkach.

Ostrowo to miejsce dla każdego

Nocleg w Ostrowie zamiast w tłocznej nadmorskiej miejscowości, będą ceniły sobie przede wszystkim osoby, które chcą wypocząć np. pary lub seniorzy. W końcu nie ma nic gorszego niż doczekanie się upragnionego urlopu, wyjechanie na odpoczynek, ten okazuje się katorgą. Hałasy, imprezy dookoła, tłumy na chodnikach – zamiast zrelaksować się, tylko będziesz się denerwować. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji koniecznie zatrzymaj się w Ostrowie.

Zadowoleni z noclegu w tej miejscowości będą także rodziny z dziećmi. Zamiast gwaru turystycznej miejscowości, cała rodzina może odpocząć na łonie natury. Tylko pomyśl o wspólnych spacerach na świeżym i czystym powietrzu, dźwiękach ptaków i szumie drzew. Tego nie zaznasz we większym nadmorskim mieście. Takie pobyt zrobi dobrze zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Co warto zobaczyć w okolicach Karwi?

Z Ostrowa jest bardzo blisko do wielu ciekawych atrakcji regionu. Jedną z nich jest np. Motylarnia w Karwi, gdzie obejrzysz przepiękne gatunki egzotycznych motyli. To świetna atrakcja dla każdego, nie tylko dla dzieci. Możecie poczuć się jak w lesie tropikalnym.

Inną ciekawą atrakcją, która sprawi radość dzieciom, jest Farma Alexa. To prawdziwy unikat w skali Polski! To urokliwe miejsce, w którym dzieci mogą się wyszaleć np. w labiryncie z kukurydzy albo na placu zabaw. Możecie też wybrać się na przejażdżkę przyczepą, obejrzeć wystawę traktorów lub spotkać się z prawdziwymi zwierzętami. A to tylko mała część atrakcji. Sielski klimat docenią szczególnie osoby, które na co dzień mieszkają w zatłoczonym mieście.

Jeśli natomiast najdzie Was ochota na zwiedzanie, koniecznie odwiedźcie Zamek w Krokowej z II połowy XIV wieku. To perełka regionu, która zachwyci nie tylko historyków. Znajduje się tam Muzeum Regionalne, w którym obejrzycie wyjątkowe eksponaty. W zamku mieści się także kościół. Po zwiedzaniu możecie zjeść obiad lub napić się kawy w tamtejszej urokliwej restauracji.

Wieża widokowa w domu Rybaka we Władysławowie może być kolejnym przystankiem Waszych małych podróży. Koniecznie musisz odwiedzić to miejsce jeśli lubisz oglądać okolicę z lotu ptaka. Z tarasów wieży (dolnego lub górnego) ujrzysz przepiękny widok – panoramę półwyspu helskiego.

Wyjątkowym miejscem niedaleko Ostrowa i Karwi są także Groty Mechowskie. Takie zjawiska są rzadko spotykane w Polsce, więc tym bardziej warto je odwiedzić, przebywając w tych okolicach. Groty zostały uformowane przez wodę, która wypłukiwała skały. Ta w efekcie wyrzeźbiła w nich imponujące kształty. Wycieczka po grotach trwa kilkanaście minut.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas