Materiał Partnera Na co zwracać uwagę przy wyborze pensjonatu?

Na co zwracać uwagę przy wyborze pensjonatu?

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z sezonem letnim i wakacjami. Jeśli mamy taką możliwość, najczęściej latem wybieramy się w wypoczynkowe podróże, ponieważ wtedy nasze pociechy mają wakacje i mogą zapomnieć o szkole. Lato to dobry sezon na wyjazd nad morze, a w górach możemy z przyjemnością wypoczywać przez cały rok. Wystarczy kilka dni podziwiania pięknych widoków, by naładować baterie i zapomnieć o codziennych obowiązkach, pracy. Coraz świadomiej wybieramy miejsca, w których chcemy spędzać czas z bliskimi nam osobami. Na co zwracamy uwagę przy wyborze pensjonatu? Czym najczęściej się kierujemy i jaki pensjonat najlepiej wybrać?

Pensjonat to nie tylko miejsce do spania

Nawet jeśli większość dnia spędzamy zwiedzając okolicę i korzystając z miejscowych atrakcji, nie powinniśmy traktować pensjonatu wyłącznie jako miejsce do spania. Możemy zapłacić taką samą cenę za pokój w pensjonacie, który nie przyciąga nas swoim wyglądem i komfortem, jak za pokój w przepięknym miejscu, które dodatkowo oferuje coś więcej, niż łóżko do spania. Warto wybrać pensjonat w przytulnym i cichym zakątku, z dala od lokalnego zgiełku. Znacznie przyjemniej jest wyjrzeć przez okno i zobaczyć piękny widok na górskie zbocza niż ścianę sąsiedniego budynku z wielkiej płyty. Za standard powinniśmy dziś uznawać pokoje z łazienką, telewizorem i dostępem do Wi-Fi, nawet jeśli urlop oznacza dla nas rezygnację ze śledzenia mediów i sprawdzania skrzynki mailowej. Wiele nowoczesnych pensjonatów ma do dyspozycji dla swoich gości aneksy kuchenne, w których swobodnie można przygotować jedzenie. Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami gotowania, sprawdźmy, czy w okolicy pensjonatu znajduje się restauracja, która ma w ofercie dania zgodne z naszym kulinarnym gustem.

Atrakcje i oferty specjalne

Osoby, które nie są zwolennikami długich pieszych wędrówek, często szukają w okolicy atrakcji, które mogłyby umilić im czas wypoczynku – mówi nam przedstawiciel Willi „Pod Miedzą” z Bukowiny Tatrzańskiej

Kiedy wybieramy pensjonat, sprawdźmy, czy w okolicy znajdziemy na przykład basen z sauną i jacuzzi, w którym można się zrelaksować, albo gabinet SPA, w którym można skorzystać z ciekawych propozycji. Niektóre pensjonaty zachęcają do siebie klientów, udostępniając rabaty na zakup biletów do okolicznych miejsc zabawy i wypoczynku. Warto zainteresować się lokalną kulturą i nietuzinkowymi atrakcjami dla turystów, na przykład czy w okolicy znajdziemy ofertę raftingu, czy spływu kajakowego. Jeżeli szukamy miejsca, by spędzić razem romantyczny weekend we dwoje, rozejrzyjmy się wśród ofert specjalnych – niektóre pensjonaty mają w swojej ofercie pakiety dla dwojga, nazywane często pakietami romantycznymi. Zostanie dla nas przygotowana romantyczna kolacja wedle życzenia, a pakiet możemy rozbudować o dodatkowe przyjemności, takie jak śniadanie do łóżka, szampan na powitanie, czy nawet... przelot helikopterem i inne nietuzinkowe atrakcje. Dobry pensjonat w górach i nad morzem powinien mieć podobne cechy – warto szukać tego idealnego, co w dobie Internetu nie zajmie nam wiele czasu... a często już po pierwszym wejściu na witrynę pensjonatu widzimy, że to miejsce warte naszej uwagi. 

Podziel się