Materiał Partnera Na co zwracać uwagę przy rezerwacji pokoju gościnnego?

Na co zwracać uwagę przy rezerwacji pokoju gościnnego?

Wybierając pokój gościnny na wakacje, należy przede wszystkim brać pod uwagę to, na co chcemy i możemy sobie pozwolić. Wybór noclegu powinien być uzależniony od tego, jak i gdzie lubimy spędzać czas. Czy wolimy aktywny wypoczynek w górach, czy może wolimy opalać się nad hotelowym basenem? Jeśli już wybierzemy konkretną ofertę, dokładnie się jej przyjrzyjmy dokonując rezerwacji.

Wyposażenie pokoi

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z wyposażeniem pokoju, który chcemy zarezerwować. Dzięki temu dowiemy się, jakiego standardu możemy oczekiwać oraz co ewentualnie zabrać ze sobą na wakacje. O co w szczególności warto zapytać rezerwując pokoje gościnne?

  • Możliwość dostawki – jeśli podróżujemy z dziećmi, należy koniecznie upewnić się, czy przysługuje im dodatkowe miejsce w cenie pokoju, czy możliwa jest dostawka lub otrzymanie łóżeczka turystycznego na czas pobytu. Zwykle zależy to od wieku dziecka.
  • Łazienka – wbrew pozorom jest to rzecz, którą łatwo przeoczyć przy rezerwacji pokoju. Jeśli zależy nam na większej intymności podczas pobytu w ośrodku czy hotelu, warto upewnić się, czy pokój posiada prywatną łazienkę czy będzie to pomieszczenie wspólne.
  • Wyżywienie – jeśli planujemy samodzielnie gotować na wakacjach, rezerwowany pokój powinien dysponować prywatną lub wspólną kuchnią. Tu też ważne jest wyposażenie, takie jak garnki, naczynia czy też czajnik. W takim wypadku warto też zapytać, czy na terenie danego ośrodka dostępny jest sklep spożywczy, co ułatwi przygotowywanie posiłków. Jeśli zaś nie chcemy gotować samodzielnie, warto sprawdzić, czy i jakie posiłki gotowe oferuje dany hotel.
  • TV, radio, wi-fi – telewizja czy internet to dla jednych alternatywa w przypadku złej pogody, a dla innych standard w hotelu. Jeśli zależy nam na takich dodatkowych udogodnieniach, warto o nie spytać przy rezerwacji i dowiedzieć się, czy są one dostępne w miejscach ogólnodostępnych, np. w recepcji, czy również w pokoju.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy rezerwacji?

O co jeszcze warto zapytać rezerwując nocleg w pokoju gościnnym? Podpowiada pracownik Pensjonatu Małgorzatka w Zakopanem: Koniecznie należy spytać o godziny zameldowania i wymeldowania. Z reguły są to godziny popołudniowe dla przyjazdu i przedpołudniowe dla wymeldowania. Zawsze jednak warto się upewnić, czy istnieje możliwość zmiany tych godzin lub też przechowania bagażu przed zameldowaniem bądź tuż po, co jest szczególnie przydatne, jeśli faktyczny wyjazd z danej miejscowości planujemy później od samego wymeldowania z pokoju. Ponadto warto zapoznać się z odległością obiektu od atrakcji turystycznych, co można łatwo sprawdzić np. za pomocą map internetowych. Warto też zapytać, czy ośrodek organizuje atrakcje, np. wieczorki tematyczne, taneczne, ogniska, zajęcia dla najmłodszych i inne. Tak szczegółowa wiedza ułatwi podjęcie decyzji o rezerwacji danego pokoju.

Podziel się